Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
W słonecznikach gra wciąż jeszcze pszczela muzyka, niżej liczne biedronki wdzięcznie narzekają zaś samym dołem łąkę ujeżdżają koniki polne. Tu kwiat dyni jakimś cudem w owoc przechodzi. Tu lato cierpliwie na jesień się godzi.
Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku. Wakacje, panie profesorze! Pora trzepać wesoło słowa jak futra na wiosnę oraz czasowniki przez dni lata odmieniać! Wóz przetoczył się z nagła – i w łozinie zzieleniał. Tylko pustki rozpryśniętej w słońcu – udar. Skacząc z bryczki, zaoczę: Bosonogi gęsiarek biegł, zaczerpnął ze źródła, znikł, jak gdyby on wybiegał potoczek. - Julian Przyboś
Leżę na łące, nikogo nie ma: ja i słońce. Ciszą nabrzmiałą i wezbraną napływa myśl: - To pachnie siano. Wiatr ciągnie po trawach z szelestem, a u góry siostry moje, białe chmury, wędrują na wschód. Czy nie za wiele mi, że jestem? - Kazimierz Wierzyński
Już zaszedł nad doliną złocisty słońca krąg, ciche odgłosy płyną z zielonych pól i łąk. Dalekie ludzi głosy, daleki słychać śpiew i cichy szelest rosy po drżących liściach drzew. Promieńmi gra różana topnieje w sinej mgle, a świeży zapach siana skoszona łąka śle. - Adam Asnyk
Leżę sobie w parku na trawie, leżę sobie w mieście Warszawie. Ważka mi usiadła na dłoni, dzwonią gdzieś nad Wisłą tramwaje, leci w górze biały szybowiec, widzi różne miasta i kraje. W trawie są biedronki i mlecze. Leżę sobie w Polsce na świecie. - Danuta Wawiłow

Lato

djLato – jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najwyższymi temperaturami powietrza w skali roku. W świecie roślin jest to okres dojrzewania nasion i owoców, a w świecie zwierząt jest to okres wydawania na świat nowego pokolenia i przygotowania go do samodzielnego życia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

logo pmow rembow

Punkt konsultacyjny w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rembowie

W dniu 27 marca 2018r., w godzinach od 10.00 – 11.00 oraz od 16.00 – 17.00 w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rembowie odbędzie się Dzień Otwarty Punktu Konsultacyjnego.


Obszary udzielanych konsultacji:

1. Problemy wychowawcze w szkole i w domu
2. Przejawy niedostosowania społecznego
3. Poradnictwo psychologiczno – pedagogiczne

Adresaci: rodzice, opiekunowie prawni, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, bibliotekarze, doradcy i inni pracownicy szkół i placówek.


Zapraszamy chętnych do udziału w pierwszym spotkaniu organizacyjnym ze specjalistami pedagogiem Elżbietą Dąbrowską oraz psychologiem Kingą Fąfarą, podczas którego zostanie przedstawiona oferta ww. punktu.


Jednocześnie informujemy, iż od dnia 1 kwietnia 2018r., w każdy wtorek w godz. 16.00 – 17.00 oraz środę w godz. 16.00 – 17.00 chętne osoby będą mogły korzystać z oferty Punktu Konsultacyjnego.

 

 

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania