Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta, czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Na niebie chmury, dołem tumany, wicher ponury miecie przez łany. Pożółkło błonie, kwiatów już niema, w białej oponie zbliża się zima. Aniołki z nieba, sypią nam runem, już cała gleba śpi pod całunem. Rzeki, strumienie, lód w więzach trzyma! Próżne złudzenie: Ach! to już zima!
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Na ziemię, jakby całun, śnieżna padła szata, złoty blask słońca czarne przesłoniły chmury. Wszystkie kwiaty powiędły i gaj już ponury bo w nim umilkła ptasząt gromada skrzydlata! I w mojem sercu także zeschły róże lata, smutek zaciemnił chmurą myśli mych lazury — gwiazda nadziei blednie — a ptak złotopióry tak o czarownym głosie — miłość, mnie odlata!
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181203 163052

W miesiącu grudzień odbyły się w sumie 2 spotkania w ramach koła sportowego „MULTI – SPORT”, a mianowicie:

W dniu 01.12.2020r., w zajęciach wziął udział 1 wychowanek: gr. I – Norbert M. Tematem głównym zajęć był: „Tenis stołowy – zabawy i gry doskonalące przebicie forhendem i bekhendem”.

W dniu 31.12.2020r., w zajęciach wzięło udział 2 wychowanków: gr. I – Wojciech G., Karim Ś. Tematem głównym zajęć był: „Tenis stołowy – poznawanie różnych form odbijania piłeczki, poprawnej postawy i zasad panujących przy stole”. 

Tenis stołowy należy do najbardziej popularnych gier sportowych na świecie i zyskuje coraz większą popularność wśród dzieci i młodzieży. Walory zdrowotne, możliwość uprawiania tego sportu praktycznie przez całe życie oraz wyjątkowa jego atrakcyjność – od zabawy i wstępnego treningu począwszy, a na oficjalnych meczach skończywszy – daje obraz dyscypliny mogącej spełniać wszechstronne potrzeby ruchowe najmłodszych uczniów oraz dorastającej młodzieży. Tenis daje im przy tym wiele radości i dumy z wykonania udanego ćwiczenia czy wygrania z rówieśnikami, dzięki szybszej lub dokładniejszej realizacji zadania.

Tenis jest grą wykorzystującą umiejętności sterowania piłką za pomocą uderzeń rakietką w granicach stołu i nad siatką. Jednak jego podstawę stanowi wysoki poziom koordynacji, szybkości i wytrzymałości szybkościowej oraz wiedza i zmysł taktyczny, a także – ukształtowane w trakcie systematycznych zajęć – konsekwentne dążenie do celu, nieustępliwość i wola walki oraz zasady postępowania fair play. 

Rozwijając harmonijnie podstawowe cechy motoryczne człowieka, a zwłaszcza koordynację ruchową, szybkość i refleks staje się autentycznie sportem dla wszystkich. Współczesny tenis stołowy uprawiany regularnie, można powiedzieć wyczynowo, jest idealnym instrumentem do tego, by nasz organizm uodpornić na wiele trudności, z jakimi spotykamy się w życiu codziennym. Tenis stołowy to dyscyplina, która jest środkiem na długowieczność, pozwala utrzymać dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Przy stole ping – pongowym spotykają się często zawodnicy różnych pokoleń i stylów gry.

 

 


 Przygotowała: B. Łata

 

 

IMG 20181203 163052

Wychowankowie podczas grudniowych zajęć z koła kulinarnego „Maestro” mieli możliwość nauki pieczenia smacznych bułek z dodatkiem marchewki oraz przyrządzili łatwą i szybką  pastę jajeczną w dwóch odsłonach. Wielką frajdę sprawiło im również pieczenie pierniczków, nadziewanych powidłami śliwkowymi oraz  pieczenie kruchych ciasteczek orzechowych. Wychowankowie w sposób aktywny uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, najwięcej przyjemności sprawiało im degustacja i wdrażanie własnych pomysłów podczas zajęć

Na zajęciach w ramach koła kulinarnego w miesiącu grudzień zrealizowane były następujące tematy: 
- Pieczenie bułek marchewkowych oraz wykonanie pasty jajecznej na dwa sposoby - 09.12.2020r
- Ozdoby i stroiki świąteczne. Kiermasz bożonarodzeniowy. Łączenie różnych materiałów dla uzyskania pięknych ozdób świątecznych. Współpraca z kołem plastycznym "Agat" i ogrodniczym „Flora”. - 15.12.2020r. 
- Pieczenie pierniczków z myślą o świętach - 17.12.2020r. 
- Pieczenie ciastek orzechowych – 27.12.2020r.

 

 


 Przygotowała: M. Kwiatek

 

 

IMG 20181203 163052

Grudzień, jako ostatni miesiąc roku kalendarzowego skłania do podsumowań. Idąc za tą myślą, uczestnicy koła zweryfikowali swoją dotychczasową wiedzę dotycząca zagadnień z pierwszej pomocy. Aby sprawdzian wiadomości nie był nudny, do celów weryfikacyjnych zostały wykorzystane gra edukacyjna „Pierwsza Pomoc” oraz platforma edukacyjna z quizami i zagadkami. Dzięki współpracy z kołami: gier planszowych „Szkolne Pionki” i muzycznym „Voice” zajęcia w grudniu były pełne pozytywnej energii, śmiechu i radości. Na ostatnich zajęciach w roku 2020 roku poruszony został temat hipotermii i pomocy osobom  skrajnie wychłodzonym, aby zwrócić uwagę wychowanków jak może zakończyć się nieodpowiedzialne zachowanie podczas ferii zimowych.

 

 


 Przygotowała: K. Bednarczyk

 

 

IMG 20181203 163052

W dniu 19.12.2020r. kolejna grupa przebywająca w naszym Ośrodku ukończyła Trening Zastępowania Agresji (ART)®. W zajęciach udział wzięli wychowankowie klasy I i II Liceum oraz VIII Szkoły Podstawowej. Podczas zajęć, które opierały się na poznawczo – behawioralnej metodzie zmiany zachowań, opracowanej w latach 80 – tych przez prof. Arnolda Goldsteina na Uniwersytecie Syracuze (USA), uczestnicy treningu przygotowywali i przedstawiali prezentacje dotyczące codziennych sytuacji, podczas których doświadczali trudności w kontroli złości. Po przedstawionych prezentacjach otrzymywali od grupy oraz trenerów informacje zwrotne, które udzielane były według zasady „Co dobrze, co inaczej?”. Zgodnie z procedurami zajęć wychowankowie brali udział w Treningu Umiejętności Społecznych - gdzie mieli możliwość nabywania umiejętności prospołecznych umożliwiających właściwe funkcjonowanie społeczne, Treningu Kontroli Złości – którego celem było podwyższanie poziomu samokontroli, ograniczenie i kontrolowanie gniewu i agresji oraz Treningu Wnioskowania Moralnego – gdzie doświadczali dylematów moralnych, odkrywali wartości i podejmowali decyzje moralne. 
 
Zajęcia treningowe prowadzone były od 11.10.2020r. do 19.12.2020r. dla siedmiu wychowanków, przez trenerów posiadających odpowiednie kwalifikacje.  Przepracowano z wychowankami 30 godzin treningu. Sześciu nieletnich ukończyło trening  zdobywając 100% punktów.
 
Trenerzy dziękują wychowankom za pracowity lecz pozytywnie spędzony czas i życzą, aby wyszczególnione przez Was wartości, były dla Was drogowskazem życia.

 

 


 Przygotowała: A. Poniewierka

 

 

IMG 20181203 163052

Życzę Ci to akcja społeczna ogłoszona przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, polegająca na własnoręcznym wykonaniu kartki świątecznej oraz wypisaniu życzeń świątecznych dla pacjentów Hospicjum Caritas w Kielcach i w Michalowie. Akcja została ogłoszona 25 listopada i trwała do 18 grudnia.  Wychowankowie naszego Ośrodka bardzo chętnie wzięli udział w akcji. W tym szczególnym okresie jakim są święta Bożego Narodzenia, każdy ma prawo do odrobiny szczęścia i nikt nie powinien być wtedy samotny. Ta myśl przeświecała naszym wychowankom podczas wykonywania kartek. W dniu 16 grudnia na ręce przedstawiciela Diecezjalnego Centrum Wolontariatu zostało przekazanych 30 kartek Bożonarodzeniowych.

 

 


 Przygotowała: K. Bednarczyk

 

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania