Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
W słonecznikach gra wciąż jeszcze pszczela muzyka, niżej liczne biedronki wdzięcznie narzekają zaś samym dołem łąkę ujeżdżają koniki polne. Tu kwiat dyni jakimś cudem w owoc przechodzi. Tu lato cierpliwie na jesień się godzi.
Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku. Wakacje, panie profesorze! Pora trzepać wesoło słowa jak futra na wiosnę oraz czasowniki przez dni lata odmieniać! Wóz przetoczył się z nagła – i w łozinie zzieleniał. Tylko pustki rozpryśniętej w słońcu – udar. Skacząc z bryczki, zaoczę: Bosonogi gęsiarek biegł, zaczerpnął ze źródła, znikł, jak gdyby on wybiegał potoczek. - Julian Przyboś
Leżę na łące, nikogo nie ma: ja i słońce. Ciszą nabrzmiałą i wezbraną napływa myśl: - To pachnie siano. Wiatr ciągnie po trawach z szelestem, a u góry siostry moje, białe chmury, wędrują na wschód. Czy nie za wiele mi, że jestem? - Kazimierz Wierzyński
Już zaszedł nad doliną złocisty słońca krąg, ciche odgłosy płyną z zielonych pól i łąk. Dalekie ludzi głosy, daleki słychać śpiew i cichy szelest rosy po drżących liściach drzew. Promieńmi gra różana topnieje w sinej mgle, a świeży zapach siana skoszona łąka śle. - Adam Asnyk
Leżę sobie w parku na trawie, leżę sobie w mieście Warszawie. Ważka mi usiadła na dłoni, dzwonią gdzieś nad Wisłą tramwaje, leci w górze biały szybowiec, widzi różne miasta i kraje. W trawie są biedronki i mlecze. Leżę sobie w Polsce na świecie. - Danuta Wawiłow

Lato

djLato – jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najwyższymi temperaturami powietrza w skali roku. W świecie roślin jest to okres dojrzewania nasion i owoców, a w świecie zwierząt jest to okres wydawania na świat nowego pokolenia i przygotowania go do samodzielnego życia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 

IMG 20181203 163052

W miesiącu lipiec odbyły się 2 spotkania w ramach koła treningu siłowego „POWER GYM”, a mianowicie:

W dniu 01.07.2019r. w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Łukasz Z., Daniel P., Tymoteusz B., Eryk P. Tematem głównym zajęć była: „Technika wykonania ćwiczeń kształtujących główne partie mięśniowe: przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie na ławce leżąc, martwy ciąg, podciąganie na drążku”.

W dniu 16.07.2019r. w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Daniel S., Eryk P., Łukasz Z., Marcin S. Tematem głównym zajęć była: „Technika wykonywania ćwiczeń angażujących mięśnie: kończyn dolnych i górnych, brzucha, grzbietu, klatki piersiowej”.

Sport i rekreacja są kluczowymi elementami życia społecznego. Dając zdrowie, radość i rozrywkę równocześnie pozwalają walczyć z zagrożeniami dzisiejszej cywilizacji - alkoholem, narkomanią, przemocą, itp. Są niezastąpionym narzędziem wychowawczym i ważnym środkiem w procesie resocjalizacji nieletnich. Dobrze zorganizowane zajęcia sportowe i rekreacyjne mają szereg walorów resocjalizacyjnych. Rozładowują napięcie psychiczne ruchowe, redukują lęk, wzmacniają mechanizmy kontroli, co pozwala podopiecznym lepiej przewidzieć konsekwencje swoich czynów, przyczyniają się do wzrosty uspołecznienia przez zdobywanie indywidualnych i zbiorowych sukcesów. Główne cele zawarte w resocjalizacji przez sport winny zakładać wszechstronny, harmonijny rozwój osobowości wychowanka. Ruch jako środek wychowawczy pobudza dynamikę rozwojową, kształtuje osobowość. Poprzez rozszerzanie form i czynności ruchowych oraz nabieranie wprawy, wychowanek lepiej adoptuje się do życia, zdobywa więcej wiary w swoje możliwości, pokonuje obawy i wewnętrzne opory, cieszy się osiągnięciami. W kontaktach z rówieśnikami uczy się oceniać własne siły, przystosowywać do życia społecznego. Wyżycie się ruchowe przynosi emocje i radość. Rola sportu i rekreacji jako czynnika wychowawczego jest duża, zważywszy, że tryb życia dzieci i młodzieży jest zły, a poziom świadomości niewystarczający. Uważam, że sport i rekreacja oraz wszelka aktywność ruchowa jest istotnym elementem życia osób niedostosowanych społecznie. Każdy nieletni wymaga innego oddziaływania pedagogicznego jak również innego podejścia w kwestii ruchu i to zarówno aktywność ruchowej w formie rekreacji aż po wychowanie fizyczne a kończąc na sporcie.
 
 

 

 


 Przygotowała: B. Ziobro

 
 

 

 

IMG 20181203 163052

Koło zainteresowań plastyczne „Agat” w czerwcu oraz lipcu zrealizowało następne ciekawe zajęcia. Kontynuowaliśmy pracę związaną z malowaniem farbami akrylowymi na pleksie, gdyż to zajęcie bardzo spodobało się podopiecznym. Chociaż z jednej strony jest ono bardzo czasochłonne, wymagające precyzji, skupienia i dużej cierpliwości, to z drugiej strony daje wiele w zamian – wielką radość tworzenia, a także satysfakcję z gotowego dzieła.  Była to także interesująca forma zajęć połączona z zabawą. Wychowankowie wykonali także dekorację na uroczyste zakończenie roku szkolnego. Zrobione zostały porządki w sali do zajęć plastycznych. Na ostatnich zajęciach wykonany został również karmnik dla ptaków. W końcu nadeszły upragnione wakacje, na które wszyscy podopieczni czekali z utęsknieniem. Przecież to odpoczynek od szkoły, ale również czas pełen przygód i nowych doświadczeń. Wypoczęci i z nowymi pomysłami powrócimy w nowym roku szkolnym. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. II: Wiktor, z gr. III: Michał, Joachim i Mateusz oraz Łukasz z gr. IV. W opisywanym okresie odbyło się cztery spotkania, na których zrealizowane zostały następujące tematy: 
- 06.06.2019r. - „Twórczość swobodna - kontynuacja zajęć. Wykorzystanie zdobytych umiejętności plastycznych i poznanych technik plastycznych na zajęciach koła zainteresowań AGAT”.
- 14.06.2019r. - „Wykonanie dekoracji na zakończenie roku szkolnego”.
- 28.06.2019r. - „Demontaż dekoracji wykonanej na zakończenie roku szkolnego - porządkowanie sali”.
- 15.07.2019r. – „Twórczość swobodna - wykonanie karmnika dla ptaków z wykorzystaniem patyczków i kleju”.
 
 

 

 


 Przygotowała: M. Sławska

 
 

 

 

IMG 20181203 163052

W dniu 09.07.2019r. w ramach opieki nad pomnikiem pamięci historycznej w naszej gminie wychowankowie Daniel, Eryk, Marcin udali się do prac porządkowych przy pomniku poświęconym pamięci poległych żołnierzy i partyzantów w Korzennie. Prace polegały na wyczyszczeniu pomnika, usunięciu chwastów, wygrabieniu trawy, uzupełnieniu kory sosnowej pod krzewami. Wychowankowie z dużym zaangażowaniem podeszli do powierzonych zadań. Poprzez takie prace podopieczni oddają hołd poległym nie lekceważąc miejsc pamięci tak ważnych dla lokalnej społeczności.
 
 

 

 


 Przygotowała: B. Rejnowicz

 

 

 

IMG 20181203 163052

W nocy z 18 na 19.06.2019 w związku z zakończeniem roku szkolnego 2018/2019r została zorganizowana noc filmowa, dla wychowanków z najwyższą ocena z zachowania za miesiąc czerwiec. Przygotowania do nocy filmowej rozpoczęliśmy o godzenie 20:30. Sala do terapii zajęciowej, została uprzątnięta w taki sposób, aby zmieściły się tam materace sypialne. W nocy filmowej wzięło udział 10 wychowanków ze wszystkich grup wychowawczych, a byli to Dawid, Jakub, Patryk, Marcin, Kacper, Jakub, Mateusz, Rafał, Joachim oraz Amadeusz. O godzinie 21:30 rozpoczął się seans filmowy. Wychowankowie wybrali gatunek filmowy idealny na nocne oglądanie czyli horror. Noc filmowa była świetnym sposobem na spędzenie ostatniej nocy w Ośrodku. Seans zakończyliśmy o godzinie 00:00, jednak jeszcze długo było słychać cisze rozmowy dotyczące filmu.
 
 

 

 


 Przygotowała: K. Bednarczyk

 

 

 

IMG 20181203 163052

W dniu 19.06.2019r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rembowie. Swą obecnością zaszczycili nas goście ze Starostwa Powiatowego w Kielcach: Pani Barbara Piwnik -  Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Turystyki oraz Pani Justyna Kasperek - Inspektor Referatu Edukacji.  Uroczystość rozpoczęła  się odśpiewaniem Hymnu Narodowego, po czym odbyła się część artystyczna przygotowana pod czujnym okiem Pani Moniki Łubek i Pani Anny Radomskiej, podczas której wychowankowie w niezwykle humorystyczny sposób przypomnieli nam wszystko to, co robiliśmy przez cały miniony rok. Mieliśmy także okazję obejrzeć prezentację  działań, w które byliśmy zaangażowani, którą przy pomocy Pana Łukasza Dziopa przygotował nasz wychowanek Jakub Katolik. Sami nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak wiele przez ten czas zdołaliśmy dokonać. Przypomnieliśmy sobie akademie i uroczystości, przygody, które spotkały nas na licznych rajdach i wycieczkach, nasze zmagania podczas wielu turniejów i zawodów sportowych, zaangażowanie w projekty, a także to, jak radzili sobie nasi wychowankowie na zajęciach z kół zainteresowań oraz podczas licznych konkursów zorganizowanych przez nauczycieli i wychowawców. Chwile wspólnie spędzone przy pracy i zabawie na długo pozostaną w naszej pamięci. Następnie Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Turystyki Pani Barbara Piwnik wręczyła nagrodę Starosty dla  wychowanka, Jakuba Misiak, za najlepsze wyniki w nauce. Pan Dyrektor Piotr Koźmin wraz z wychowawcami klas wręczył świadectwa uczniom promowanym do następnej klasy oraz dyplomy absolwenta uczniom klasy III gimnazjum oraz klasy ósmej. Uroczystość zakończenia roku szkolnego już za nami. Teraz dwa miesiące zasłużonego wypoczynku dla wszystkich. 

Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia już we wrześniu!
 
 

 

 


 Przygotowały: M. Łubek, A. Radomska

 

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania