Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 

 

IMG 20181203 163052

Drodzy Czytelnicy. W grudniu ukazał się drugi w tym roku szkolnym numer gazetki ośrodkowej „Takie Tam”. W tym wydaniu Jakub Luty opisał obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę a także przedstawił tradycje Bożego Narodzenia 
i zrelacjonował przedstawienie jasełek wykonanych przez naszych wychowanków podczas uroczystej wigilii. Tradycyjnie już w dziale „Coś na ząb” Michał Chrostowski podzielił się przepisem na pyszne wigilijne paszteciki. Mateusz Kurpas zaś zrecenzował przeczytaną książkę. Jakub Katolik zrelacjonował mikołajkowy wyjazd do Krakowa a Jakub Kępka przekonuje nas do założenia sklepu internetowego. Całości dopełnia krzyżówka wykonana przez Marcina Sobieckiego oraz życzenia świąteczne od zespołu redakcyjnego „Takie Tam”. Wszystko zaś ubarwiają rysunki wykonane przez Jakuba Lutego oraz Jakuba Katolika. Mamy nadzieję, iż będzie to ciekawa lektura i już teraz zapraszamy na kolejny numer „Takie Tam”.
 

 

 


 Przygotowała: M. Łubek

 
 
 
 
 
 

 

 

 

IMG 20181203 163052

17 grudnia , tak jak co roku, w Ośrodku odbyło się spotkanie wigilijne. Pan dyrektor Piotr Koźmin serdecznie powitał przybyłych gości, pracowników i wychowanków Ośrodka. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy Raków pan Damian Szpak, Wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Kielcach pani Anna Słomczyńska,  pracownik Świętokrzyskiego Parku Narodowego pan Gabriel Czechowski, kierownik DPS w Rudkach pani Ewa Mostek – Bęben, terapeuta DPS w Rudkach pani Renata Wdowicz, komendant gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Raków druh Marcin Banasiewicz oraz pani Barbara Palusińska i pan Klaudiusz Lasota.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna „Jest taki dzień…” przygotowana przez wychowanków pod opieką pani Małgorzaty Sulej, pani Beaty Rejnowicz oraz pani Anny Radomskiej.  Przenieśliśmy się na świąteczną ulicę. Reporter rozmawiał z ludźmi o świątecznych przygotowaniach. Większość zapomniała o istocie świąt Bożego Narodzenia. Aby odkryć w drugim człowieku obecność Zbawiciela, wyruszyliśmy w podróż do Betlejem.

Scenografię i dekoracje przygotowali chłopcy pod opieką pani Marty Sławskiej, pani Pauliny Cieślik oraz pani Magdaleny Pawłowskiej. 

Podano tradycyjne potrawy wigilijne. Nie zabrakło czerwonego barszczyku, pierogów, gołąbków z kaszą czy kompotu z suszu.

Podczas spotkania panowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Wszyscy zebrani czuli niezwykłą magię świąt.
 

 

 


 Przygotowały: M. Sulej, B. Rejnowicz, A. Radomska

 
 
 
 
 

 

 

 

IMG 20181203 163052

Koło zainteresowań plastyczne „Agat” zrealizowało kolejne nowe i ciekawe pomysły. 

Na zajęciach podopieczni wykonywali ozdoby i stroiki świąteczne na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Piękne prace powstały w ramach współpracy z następującymi kołami zainteresowań: wolontariatu „Anioły ze szkoły” pod opieką p. P. Cieślik, dziennikarskim „Takie Tam” pod opieką p. M. Łubek, sportowym „Trzymaj formę” pod opieką p. A. Poniewierki oraz ogrodniczym „Flora” pod opieką p. B. Rejnowicz. Wspomogła nasze działania również p. M. Pawłowska.

Wychowankowie podczas tworzenia ozdób świątecznych wykazali się dużą wyobraźnią twórczą. Poprzez taką formę zajęć kształtowali swoje zdolności manualne i uczyli się koncentracji nad wykonywaną pracą, a dzięki temu mieli możliwość rozwijania praktycznych umiejętności i zmysłu estetycznego. Ponadto podopieczni uczyli się samodzielności, zaradności oraz współpracy w zespole.
 
W listopadzie i grudniu odbyło się sześć spotkań, na których zrealizowane zostały następujące tematy:
 
- 06.11.2019r. – „Wykonywanie elementów plastycznych i technicznych na potrzeby kiermaszu świątecznego - kontynuacja zajęć.”
- 15.11.2019r. – „Ozdoby i stroiki świąteczne. Kiermasz Bożonarodzeniowy. Łączenie różnych materiałów dla uzyskania pięknych ozdób świątecznych.”
- 27.11.2019r. – „Wykonywanie ozdób na Kiermasz Bożonarodzeniowy - współpraca kół zainteresowań: plastyczne „Agat”, wolontariatu „Anioły ze szkoły” oraz dziennikarskie „Takie Tam”.”
- 06.12.2019r. – „Ozdoby i stroiki świąteczne. Kiermasz Bożonarodzeniowy. Łączenie różnych materiałów dla uzyskania pięknych ozdób świątecznych.” 
- 09.12.2019r. – „Wykonywanie ozdób na Kiermasz Bożonarodzeniowy - współpraca kół zainteresowań: plastyczne „Agat”, wolontariatu „Anioły ze szkoły” oraz dziennikarskie „Takie Tam”. 
- 15.12.2019r. – „Wykonywanie stroików świątecznych do uroczystej Wigilii w Ośrodku - współpraca z kołami zainteresowań: sportowym „Trzymaj formę”, ogrodniczym „Flora”, wolontariatu „Anioły ze szkoły”. 

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. II: Michał, Daniel, Mikołaj, Tomasz, Igor i Szymon, z gr. III: Dominik, Maciej i Jakub oraz z gr. IV: Marcin, Jakub L. i Jakub K.
 

 

 


 Przygotowała: M. Sławska

 
 
 
 
 

 

 

 

IMG 20181203 163052

Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wychowankowie zadbali o świąteczne porządki nie tylko na terenie Ośrodka, ale również poza Ośrodkiem tj.: na poboczu drogi oraz drodze dojazdowej do Ośrodka. Koło ogrodnicze współpracowało także z innymi kołami zainteresowań tj.: plastycznym „Agat”, wolontariatu „Anioły ze szkoły” oraz sportowym „Trzymaj formę” przygotowując dekorację do uroczystej wigilii w Ośrodku oraz stroiki świąteczne. 

W grudniu zajęcia w ramach koła ogrodniczego odbyły się w dniach:
- 13.12.2019r. w zajęciach  brali udział wychowankowie: Wiktor, Daniel, Jakub.
- 15.12.2019r. w zajęciach brali udział wychowankowie: Dominik i Jakub.

Zajęcia odbywały się w miłej i przyjaznej  atmosferze. Ponadto wychowankowie poprzez wykonywane prace na świeżym powietrzu mogą poprawić swoją kondycję fizyczną, aktywnie spędzić czas wolny. 

 

 


 Przygotowała: B. Rejnowicz

 
 
 
 
 

 

 

 

IMG 20181203 163052

W dniu 12.12.2019r. w wyjeździe na „Szkolne Mistrzostwa Kielc szkół ponadgimnazjalnych w wyciskaniu sztangi leżąc”, udział wzięli następujący wychowankowie: Daniel S., Denis S., Marcin S., Jakub K. Ww. Mistrzostwa były organizowane przez III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Kielcach.

Celem wyjazdu na zawody było: umożliwienie naszej młodzieży sprawdzenia poziomu swojej sprawności fizycznej w konkurencjach siłowo – wytrzymałościowych, zachęcenie młodzieży do pracy nad własną sylwetką, popularyzacja sportów siłowych wśród młodzieży, umiejętność rywalizacji sportowej oraz zainteresowanie ćwiczeniami siłowymi, działaniami prozdrowotnymi i dbaniem o własną kondycję fizyczną jako element spędzania wolnego czasu po za szkołą, Ośrodkiem.

Przebieg zawodów wyglądał następująco:
- wszyscy zawodnicy przed rozpoczęciem zawodów zostali zważeni, a następnie podali ciężar jaki będą wyciskać w pierwszej próbie,
- każdy zawodnik miał trzy próby,
- liczył się najlepszy wynik,
- punkty liczone były w oparciu o tabelę Wilks’a,
(czyli według przelicznika masa ciała do wyciśniętego ciężaru. Na podstawie kalkulatora używanego w trójboju siłowym wyliczane są punkty. Wygrywa zawodnik, który zgromadzi więcej punktów).
- po wykonanej próbie zawodnik podawał ciężar sztangi w kolejnym podejściu, nie mógł zmniejszyć obciążenia sztangi, mógł natomiast próbować wycisnąć ten sam ciężar lub go zwiększyć,
- próba była zaliczona gdy: po zdjęciu sztangi ze stojaków na komendę sędziego „start” sztanga została opuszczona na klatkę piersiową (z widocznym zatrzymaniem ciężaru na klatce piersiowej), a następnie na komendę sędziego „góra” wyciśnięta równomiernie w górę, aż do zablokowania ramion w stawach łokciowych i na komendę sędziego „stojak” odłożona na stojaki, przy czym łopatki, głowa i biodra zawodnika miały nieruchomo spoczywać na ławeczce, a całe stopy na podłożu, max rozstawienie dłoni na sztandze mogło wynosić 81 cm (odległość między palcami wskazującymi).

Do rywalizacji przystąpiło 70 zawodników i 2 zawodniczki z 16 kieleckich szkół ponadgimnazjalnych oraz dodatkowo wychowankowie PMOW w Rembowie. 

Ostatecznie do zawodów przystąpili: Daniel S., Denis S., Marcin S. Po podliczeniu wyników klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco dla naszych wychowanków i ich kategorii:
 

Lp.

ZAWODNIK

Masa ciała w kg

Współ. Wilks'a

Wyciskanie

Punkty Wilks'a

Kategoria

1 próba

2 próba

3 próba

1.

Daniel S.

79,1

0,6876

67,5 (+)

72,5 (+)

80 (+)

55,008

Rocznik 2002 i młodsi powyżej 74 kg

2.

Denis S.

72

0,7337

65 (+)

70 (+)

75 (-)

51,359

 

Rocznik 2002 i młodsi do 74 kg

3.

Marcin S.

50,8

1,0058

50 (+)

55 (+)

65 (+)

65,377

 
Wyniki te nie pozwoliły im niestety zająć miejsc w pierwszej trójce w swojej kategorii, ale chłopcy dzielnie walczyli, a rezultaty, które uzyskali są zbliżone do ich rekordów życiowych. Obiecali, że w przyszłym roku jeszcze się poprawią, ponieważ był to ich pierwszy udział w imprezie tej rangi.

Organizatorem zawodów był pan Rafał Sękowski - nauczyciel wychowania fizycznego w III Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Kielcach. 

Ww. zawody odbyły się w przyjaznej, sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair play. Należy podkreślić, iż sport to jedna z najlepszych i najbardziej efektywnych metod resocjalizacji twórczej oraz kształtowania prawidłowego funkcjonowania w środowisku otwartym.

Więcej szczegółowych informacji i zdjęć można znaleźć pod linkami:
1. „Mistrzostwa Kielc w wyciskaniu sztangi leżąc”
2. Strona oficjalna facebooka III LO C. K. Norwid w Kielcach
 

 

 


 Przygotowała: B. Ziobro

 
 
 
 
 

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania