Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181203 163052

W kwietniu w ramach zajęć koła muzycznego odbyło się osiem spotkań dla wychowanków ze wszystkich grup wychowawczych. W tym miesiącu podczas zajęć realizowane były tematy: zapoznanie wychowanków z wybranymi utworami muzyki hip-hop/rap/trap, poznajemy instrumenty muzyczne – dęte blaszane. Ciekawą formą zajęć było wspólne rozwiązywanie quizów muzycznych, podczas których wychowankowie utrwalali swoją wiedzę zdobytą podczas zajęć teoretycznych. W trakcie zajęć z wykorzystaniem studia nagrań wychowankowie nagrywali swoje autorskie utwory rapowe.
 
 

 

 


 Przygotował: Ł. Dziopa

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

IMG 20181203 163052

W miesiącu kwiecień odbyły się w sumie 2 spotkania w ramach koła treningu siłowego „POWER GYM” (gry zespołowe), a mianowicie:

W dniu 15.04.2020r., w zajęciach wzięło udział 4 wychowanków: gr. III – Mikolasz D., Sagan D., gr. IV – Sobiecki M., Tłamacz W. Tematem głównym zajęć było: „Tenis stołowy – zabawy i gry doskonalące przebicie forhendem i bekhendem”. Ww. zajęcia odbyły się w ramach współpracy z p. Piotrem Chrząszczem w ramach SKS-u.

W dniu 28.04.2020r., w zajęciach wzięło udział 2 wychowanków: gr. III – Mikolasz D., Ostrowski D. Tematem głównym zajęć było: „Piłka koszykowa – doskonalenie rzutów do kosza”.

Gry zespołowe rozwijają wiele cech woli: odwagę i zdecydowanie, wytrzymałość i wolę walki, inicjatywę i samodzielność. Rozwijanie tych cech umożliwia nie tylko funkcjonowanie w wielu dyscyplinach sportowych, ale również ułatwia człowiekowi wdrożenie tych cech do rożnych dziedzin pracy zawodowej. 

Dzięki uczestnictwu w zajęciach sportowych wychowankowie poznają podstawowe przepisy gier i zabaw, rozpoznają własne zdolności motoryczne, rozwijają inwencję twórczą, odpowiedzialność i samodzielność, a także umiejętność współpracy w grupie, rozbudzają zainteresowania sportowe. Skupiamy się na podkreślaniu wartość walki fair – play, robienia czegoś razem a nie wygrania za wszelką cenę, a także na propagowaniu kultury osobistej, kultury języka, eliminowaniu wulgaryzmów, kultury dopingu sportowego oraz wpajania podstawowych zasad i norm społecznych.
 
 

 

 


 Przygotowała: B. Ziobro

 
 
 
 
 
 
 
 

 

IMG 20181203 163052

Wiosna to piękna, ale bardzo pracowita pora roku dlatego też wychowankowie w ramach koła ogrodniczego „Flora” z zapałem przystąpili do  prac poprawiających wygląd i estetykę naszego terenu. Prace te również kontynuowali w miesiącu kwietniu Zajęcia odbyły się w dniach:

- 10.03.2020r. w zajęciach brali udział wychowankowie: Daniel O., Jakub L., Michał S., Damian B., Igor Ś., Michał Ch. 
- 12.03.2020r. w zajęciach brali udział  wychowankowie: Daniel T., Jakub L., Michał S.
- 16.03.2020r. w zajęciach brali udział  wychowankowie: Daniel O., Mateusz K., Jakub L.
- 17.03.2020r. w zajęciach brali udział wychowankowie: Damian B., Igor Ś., Michał Ch.,  Damian P., Dawid W., Tomasz P.
- 19.03.2020r. w zajęciach brali udział wychowankowie: Daniel O., Mateusz K., Jakub L., Damian B., Szymon K., Igor Ś., Damian P., Oliwier W., Tomasz P.
- 06.04.2020r. w zajęciach brali udział wychowankowie: Jakub L., Igor Ś., Damian P.
- 07.04.2020r. w zajęciach brali udział wychowankowie: Damian B., Igor Ś., Damian P. Mateusz Z., Tomasz P.
- 16.04.2020r. w zajęciach brali udział wychowankowie: Damian B., Damian P., Mateusz Z., Tomasz P.
- 21.04.2020r. w zajęciach brali udział wychowankowie: Igor Ś., Damian P., Oliwier W., Michał P.

Poprzez wykonywanie różnych prac na zewnątrz, wychowankowie mają zapewniony stały kontakt z przyrodą, co stwarza warunki do uwrażliwiania na jej piękno i czerpania radości z obcowania z nią. Zajęcia pozwalają na całkowite odprężenie i obniżenie stresu.
 
 

 

 


 Przygotowała: B. Rejnowicz

 
 
 
 
 
 
 
 

 

IMG 20181203 163052

W dniu 11.03.2020r. w sali gimnastycznej Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie odbyły się międzyklasowe rozgrywki sportowe w unihokeju. Warunkiem wzięcia udziału w rozgrywkach było spełnienie kilku wymagań, zgodnie z przedstawionym przez organizatorów regulaminem turnieju: przygotowanie transparentu ze sloganem nazwy drużyny (flaga) oraz okrzyku drużyny. Drużyna liczyła po 3 zawodników (2 w polu gry, 1 bramkarz). 

Cele turnieju:
- popularyzacja gry w unihokeja wśród wychowanków PMOW;
- propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnych form spędzania wolnego czasu; 
- kształtowanie postaw przejawiających się umiejętnością współpracy w grupie w celu osiągnięcia wspólnych celów;
- udział w rywalizacji sportowej w poszanowaniu zasad „czystej gry”;
- rozwijanie odporności emocjonalnej w sytuacjach porażki lub zwycięstwa;
- integracja młodzieży.
 
W turnieju wzięło udział 4 drużyny, skład zespołów uczestniczących w rozgrywkach był następujący:
 
 

Nazwa drużyny:

skład reprezentacji:

„Gang świeżaków”

Damian P., Oliwier W., Mateusz Z.

„Tea Squad”

Tomasz P., Igor Ś., Dawid W.

„Herosi”

Damian B., Michał C., Szymon K.

„FC Bobry Rambów v2”

Jakub L., Daniel O., Michał S.

 
Wszyscy wychowankowie przyszli przygotowani, uśmiechnięci i zmotywowani do walki o pierwsze miejsce!!! Obowiązywały szkolne przepisy gry, z którymi uczniowie byli zapoznani na lekcjach wychowania fizycznego przez pana Piotra Chrząszcza. Organizatorzy ustalili, iż rozgrywki toczyć będą się systemem „każdy z każdym”, a mecze trwać będą 2x5 minut. Za wygrane spotkanie zespół otrzyma 2 pkt., za remis 1 pkt., za przegrane spotkanie 0 pkt. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
 

 

DRUŻYNA

1.„Herosi”

2.”FC Bobry Rambów v2

3.„Gang świeżaków”

4.Tea Squad”

 

BRAMKI

 

PUNKTY

 

MIEJSCE

1.

„Herosi”

 

X

 

5:4

 

6:0

 

5:0

 

16

 

6

 

I

2.„FCBobry Rambów v2”

 

4:5

 

X

 

2:1

 

4:1

 

10

 

4

 

II

3.„Gang świeżaków”

 

0:6

 

1:2

 

X

 

6:0

 

7

 

2

 

III

4. „Tea Squad”

 

0:5

 

1:4

 

0:6

 

X

 

1

 

0

 

IV

 
 
Mecz przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. Wpłynął pozytywnie nie tylko na rozwój fizyczny, ale również na charakter uczniów wpajając im takie cechy jak: wola walki, zasady gry „fair play”, życzliwość, koleżeńskość oraz współpraca w zespole. 

Nagrody i dyplomy przyznane w tym turnieju zostały rozdane podczas apelu w sali gimnastycznej 13-03-2020r. przez organizatorów turnieju. Za trzy pierwsze miejsca uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe. 
 
Organizatorami turnieju byli: nauczyciel wychowania fizycznego pan Piotr Chrząszcz i wychowawczyni pani Barbara Ziobro.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w sportowych zmaganiach, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
 
 

 

 


 Przygotowali: B. Ziobro, P. Chrząszcz

 
 
 
 
 
 
 
 

 

IMG 20181203 163052

9 marca w naszym Ośrodku odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Nasi wychowankowie przygotowali na to wyjątkowe święto ciekawy program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki a nawet odtańczyli układ choreograficzny z miotłami i mopami w dłoniach. Kulminacyjnym momentem akademii była scenka kabaretowa odegrana po mistrzowsku przez wychowanków Michała Ch. i Jakuba K. W trakcie występu nasi wychowankowie obdarowali wszystkie obecne Panie słodkimi upominkami oraz kartkami okolicznościowymi wykonanymi na tą okoliczność przez Michała. Ch. Naszą akademię uświetniły swoją obecnością pracownice Ośrodka a także goście wyjątkowi, Panie mieszkające w Rembowie i okolicy. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i obecność na tej wyjątkowej uroczystości.
 
 

 

 


 Przygotował: P. Kuliński

 
 
 
 
 
 
 
 

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania