Szkoła Wspierająca Ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - IV edycja

Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy od dnia 12 września 2018 roku uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie "Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" IV edycja.
Celem konkursu jest wspieranie i integrowanie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w środowisku szkolnym.

Ośrodek przystępując do konkursu przyjął na siebie zadania, których wykonanie oceniane będzie przez jury punktowo, w skali od 1 do 10. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu "Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 6 spośród 9 zadań.

W ramach konkursu wychowankowie uczestniczą w pogadankach pt."Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, czyli kto?", sondażach - w jaki sposób można pomóc uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wykonują plakaty i ulotki zawierające informacje na temat postępowania w różnych, trudnych sytuacjach, przygotowują gazetki ścienne omawiające potrzeby edukacyjne oraz biorą udział w konkursie na temat swoich praw

i obowiązków.

Koordynatorem konkursu w Ośrodku jest wychowawca Sylwia Grabda-Oszczypała