Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

Photo1247

Kwiecień to już wiosna w pełni, a więc pora, aby ostro zabrać się za porządkowanie terenu po zimie. I tak też zrobili wychowankowie w ramach koła ogrodniczego „Flora” nie tracąc czasu i zapału zabrali się do prac porządkowych na terenie Ośrodka, oraz w ramach współpracy z kołem wolontariatu „Anioły ze szkoły” wykonywali prace porządkowe na terenie biura Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie.

W miesiącu kwietniu zajęcia odbyły się w dniach:

- 18.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Dominik Kłopotek, Norbert Michalak, Patryk Kujawa, Wojciech Błyskal, Dawid Gruszecki, Mariusz Miętkiewicz).
- 16.04.2018r. w zajęciach brali udział wychowankowie Adam Ryczek, Dawid Kowalczyk, Sławomir Michalski, Jakub Katolik, Michał Chrostowski, Jakub Kępka, Kacper Krzak, Maciej Pokorski, Kamil Bączkiewicz).
- 12.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Krzysztof Witkowski, Kacper Krzak, Sławomir Michalski).
- 10.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Norbert Michalak, Dominik Kłopotek, Patryk Kujawa, Jakub Górski).
- 07.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Krzysztof Witkowski, Kacper Krzak, Michał Chrostowski, Jakub Kępka).
- 05.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Mateusz Kurpas, Dawid Pilarski, Dorian Bendig, Dawid Gruszecki, Adam Ryczek).
- 04.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Kacper Krzak, Maciej Pokorski, Rafał Ajzelt, Wojciech Błyskal, Dawid Gruszecki, Michał Chrostowski, Sławomir Michalski, Adam Ryczek, Jakub Kępka).

Wychowankowie czynnie uczestnicząc w pracach porządkowych czują się za ten teren odpowiedzialni. Ponadto zieleń uspokaja i działa pozytywnie na organizm. Natura, tak jak
i wszelkie tereny zielone, daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

 


 Przygotowała: B. Rejnowicz

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania