Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

Photo1247

Kwiecień to już wiosna w pełni, a więc pora, aby ostro zabrać się za porządkowanie terenu po zimie. I tak też zrobili wychowankowie w ramach koła ogrodniczego „Flora” nie tracąc czasu i zapału zabrali się do prac porządkowych na terenie Ośrodka, oraz w ramach współpracy z kołem wolontariatu „Anioły ze szkoły” wykonywali prace porządkowe na terenie biura Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie.

W miesiącu kwietniu zajęcia odbyły się w dniach:

- 18.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Dominik Kłopotek, Norbert Michalak, Patryk Kujawa, Wojciech Błyskal, Dawid Gruszecki, Mariusz Miętkiewicz).
- 16.04.2018r. w zajęciach brali udział wychowankowie Adam Ryczek, Dawid Kowalczyk, Sławomir Michalski, Jakub Katolik, Michał Chrostowski, Jakub Kępka, Kacper Krzak, Maciej Pokorski, Kamil Bączkiewicz).
- 12.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Krzysztof Witkowski, Kacper Krzak, Sławomir Michalski).
- 10.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Norbert Michalak, Dominik Kłopotek, Patryk Kujawa, Jakub Górski).
- 07.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Krzysztof Witkowski, Kacper Krzak, Michał Chrostowski, Jakub Kępka).
- 05.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Mateusz Kurpas, Dawid Pilarski, Dorian Bendig, Dawid Gruszecki, Adam Ryczek).
- 04.04.2018r. (w zajęciach brali udział wychowankowie: Kacper Krzak, Maciej Pokorski, Rafał Ajzelt, Wojciech Błyskal, Dawid Gruszecki, Michał Chrostowski, Sławomir Michalski, Adam Ryczek, Jakub Kępka).

Wychowankowie czynnie uczestnicząc w pracach porządkowych czują się za ten teren odpowiedzialni. Ponadto zieleń uspokaja i działa pozytywnie na organizm. Natura, tak jak
i wszelkie tereny zielone, daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

 


 Przygotowała: B. Rejnowicz

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Bezpieczna szkoła