Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20180412 171915

Koło zainteresowań plastyczne „Agat” w kwietniu zrealizowało kolejne ciekawe działania. Na pierwszy plan podczas wykonywania prac wysunęła się samodzielność i wyobraźnia twórcza naszych podopiecznych. Te cenne atrybuty dało się zauważyć podczas zajęć, na których zostały przygotowane prace plastyczne na konkurs pt.: „Cicha woda brzegi rwie…” oraz konkurs ekologiczny. Sprawdzaliśmy zdobyte umiejętności w łączeniu różnych technik, aby uzyskać poszukiwany efekt. Wychowankowie sumiennie zajmowali się również wykonaniem scenografii na akademię z okazji świąt majowych. Głównym celem zajęć było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych podopiecznych. Było to możliwe dzięki pobudzeniu ich kreatywności oraz doskonaleniu sprawności manualnych. Tego typu zajęcia są okazją do odkrywania przyjemności tworzenia, a także radości z uzyskanego efektu pracy.

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Mateusz Kurpas, z gr. II: Jakub Górski, Norbert Michalak, Rafał Ajzelt, Kacper Ryczkowski, Jakub Kalbarczyk,
z gr. III: Kacper Szpakiewicz, Dawid Gruszecki, Wojciech Błyskal, z gr. IV: Adam Ryczek, Michał Chrostowski.

W ramach koła plastycznego ,,Agat” w miesiącu kwietniu odbyły się cztery spotkania, na których zrealizowane zostały następujące tematy:

- Przygotowywanie prac plastycznych na konkurs zewnętrzny pt.: „Cicha woda brzegi rwie…” (06.04.2018r.)
- Przygotowywanie prac plastycznych na konkurs wewnętrzny o tematyce ekologicznej. (12.04.2018r.)
- Wykonywanie elementów dekoracyjnych na akademię z okazji 1, 2, 3 maja – prace manualne. (20.04.2018r.)
- Wykonywanie przez wychowanków dekoracji na akademię z okazji świąt majowych – scenografia. (25.04.2018r.)

 


 Przygotowała: M. Sławska

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Bezpieczna szkoła