Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 4129

Tradycją stało się że, w ofercie naszego Ośrodka swoje miejsce ma konkurs grupowy dot. ,,Tygodni tematycznych”. W każdym miesiącu jeden tydzień poświęcony jest z góry zaplanowanemu zagadnieniu. Podczas tego okresu prowadzone są tematyczne prelekcje, zajęcia świetlicowe, warsztatowe, sportowe, kulinarne jak również pogadanki i zabawy. Każdy tydzień tematyczny jest w szczególny sposób traktowany przez pracowników oraz wychowanków. Za każdym razem każda z grup wychowawczych przygotowuje swój autorski wystrój grupy aby podkreślić odrębność tygodnia tematycznego oraz zdobyć najwyższą punktację w konkursie. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych wychowanków i motywuje ich do solidnej pracy dzięki czemu uczą się i zdobywają nowe doświadczenia. Nad całością konkursu czuwa Pani Kierownik ds. opiekuńczo – wychowawczych, która razem z powołanym jury wyłania zwycięzców.

W tym półroczu zwyciężyła grupa III, która w ramach nagrody spędziła pełen wrażeń dzień poza Ośrodkiem. Wychowankowie: D. Bendig, E. Piskorowski, M. Miętkiewicz, D. Gruszecki, K. Szpakiewicz, W. Błyskal i M. Prokop pod opieką wychowawców: R. Mikuli, B. Witkowskiej, M. Łubek i A. Poniewierki wybrali się do Ostrowca Świętokrzyskiego.


Swoją przygodę rozpoczęliśmy z paintballem. Podzieleni na dwie drużyny spędziliśmy aktywnie 2 godziny. Rozgrywki pomogły nam rozładować stres i napięcie po trudnym okresie egzaminacyjnym. Duża dawka adrenaliny i emocji działała pobudzająco na naszą motywację i współpracę. Przekonaliśmy się że, możemy na sobie polegać. Jednak najważniejsza była zabawa. Humor i uśmiech na twarzach nie pozostawiał żadnych złudzeń co do tego że, paintball to był najlepszy wybór na wspólną integrację. Rozgrywki zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbas. Apetyt po wysiłku fizycznym był nieoceniony. Później wyruszyliśmy do pływalni ,,Rawszczyzna” gdzie korzystaliśmy z basenów, zjeżdżalni i jacuzzi. Zmęczeni wyruszyliśmy na obiad. Nie oparliśmy się również deseru w postaci lodów.


W drodze powrotnej wspominaliśmy udany dzień. Każdy z nas był bardzo zadowolony z wyprawy, która mimo dużego wysiłku fizycznego obfitowała przede wszystkim dobrą zabawą, integracją oraz dużą dawką humoru. Wychowankowie grupy III systematycznie pracowali na tą nagrodę i są gotowi podjąć walkę kolejny raz!!!


Cała grupa III serdecznie dziękuję Dyrekcji Ośrodka za tak wspaniałą i pełną wrażeń wycieczkę.

 


 Przygotowała: A. Poniewierka

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Bezpieczna szkoła