Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 4129

Tradycją stało się że, w ofercie naszego Ośrodka swoje miejsce ma konkurs grupowy dot. ,,Tygodni tematycznych”. W każdym miesiącu jeden tydzień poświęcony jest z góry zaplanowanemu zagadnieniu. Podczas tego okresu prowadzone są tematyczne prelekcje, zajęcia świetlicowe, warsztatowe, sportowe, kulinarne jak również pogadanki i zabawy. Każdy tydzień tematyczny jest w szczególny sposób traktowany przez pracowników oraz wychowanków. Za każdym razem każda z grup wychowawczych przygotowuje swój autorski wystrój grupy aby podkreślić odrębność tygodnia tematycznego oraz zdobyć najwyższą punktację w konkursie. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych wychowanków i motywuje ich do solidnej pracy dzięki czemu uczą się i zdobywają nowe doświadczenia. Nad całością konkursu czuwa Pani Kierownik ds. opiekuńczo – wychowawczych, która razem z powołanym jury wyłania zwycięzców.

W tym półroczu zwyciężyła grupa III, która w ramach nagrody spędziła pełen wrażeń dzień poza Ośrodkiem. Wychowankowie: D. Bendig, E. Piskorowski, M. Miętkiewicz, D. Gruszecki, K. Szpakiewicz, W. Błyskal i M. Prokop pod opieką wychowawców: R. Mikuli, B. Witkowskiej, M. Łubek i A. Poniewierki wybrali się do Ostrowca Świętokrzyskiego.


Swoją przygodę rozpoczęliśmy z paintballem. Podzieleni na dwie drużyny spędziliśmy aktywnie 2 godziny. Rozgrywki pomogły nam rozładować stres i napięcie po trudnym okresie egzaminacyjnym. Duża dawka adrenaliny i emocji działała pobudzająco na naszą motywację i współpracę. Przekonaliśmy się że, możemy na sobie polegać. Jednak najważniejsza była zabawa. Humor i uśmiech na twarzach nie pozostawiał żadnych złudzeń co do tego że, paintball to był najlepszy wybór na wspólną integrację. Rozgrywki zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbas. Apetyt po wysiłku fizycznym był nieoceniony. Później wyruszyliśmy do pływalni ,,Rawszczyzna” gdzie korzystaliśmy z basenów, zjeżdżalni i jacuzzi. Zmęczeni wyruszyliśmy na obiad. Nie oparliśmy się również deseru w postaci lodów.


W drodze powrotnej wspominaliśmy udany dzień. Każdy z nas był bardzo zadowolony z wyprawy, która mimo dużego wysiłku fizycznego obfitowała przede wszystkim dobrą zabawą, integracją oraz dużą dawką humoru. Wychowankowie grupy III systematycznie pracowali na tą nagrodę i są gotowi podjąć walkę kolejny raz!!!


Cała grupa III serdecznie dziękuję Dyrekcji Ośrodka za tak wspaniałą i pełną wrażeń wycieczkę.

 


 Przygotowała: A. Poniewierka

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania