Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 DSC9476

Pierwsze zajęcia odbyły się w dniu 06.04 .2018r. w grupie wychowawczej III .Udział wzięli D, Gruszecki, W. Błyskal, K. Szpakiewicz, D.Bendig. W ramach zajęć wychowankowie wykonali „ Kebaby w bułce”. Zajęcia prowadzone były w godzinach od 16.30 do godz.18.30

Drugie zajęcia odbyły się w dniu 08.04.2018r. w grupie wychowawczej IV. Udział wzięli J. Kępka, M. Chrostowski. W ramach zajęć wychowankowie wykonali „Ciasto cytrynowe ”. 
Zajęcia prowadzone były w godzinach od 13.05 do godz. 15.25.

Trzecie zajęcia odbyły się w dniu 22.04.2018r. w grupie wychowawczej I. Udział wzięli K. Krzak, M. Kurpas, K. Bączkiewicz, M. Pokorski, K. Witkowski. Wychowankowie przyrządzili według własnego pomysłu „Zapiekanka z ziemniakami , mięsem , warzywami i serem żółtym”. 
Zajęcia prowadzone były w godzinach od 10.45 do godz.13.40.

Czwarte zajęcia odbyły się w dniu 25.04.2018r. w grupie wychowawczej III.. Udział wzięli E. Piskorowski, K. Szpakiewicz. Wychowankowie wykonali „Tort na 18 urodziny wychowanka ”. 
Zajęcia prowadzone były w godzinach od 17.55 do godz.18.50.

 


 Przygotowała: B. Witkowska

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Bezpieczna szkoła