djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

20180425 112612

W dniu 25 kwietnia 2018 roku, w klubie studenckim WSPAK odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego The Voice of Rap. Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Zawichoście. Celem konkursu było inspirowanie nieletnich  do aktywności twórczej, prezentacja dorobku i promocja młodych twórców, a także propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży, jako alternatywnego i konstruktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. W jury konkursu zasiadły znane osobistości z dziedziny muzyki: dr Jacek Szkurłat - UJK, dr Marek Kawiorski - UJK oraz Mateusz Pustuła - na scenie rapowej znany jako Rover. W przeglądzie muzycznym wzięli udział wychowankowie młodzieżowych ośrodków wychowawczych z całej Polski (przyjechali nawet przedstawiciele MOW w Debrznie, woj. pomorskie), którzy zaprezentowali swoje autorskie utwory. Wśród wykonawców znaleźli się również wychowankowie naszego Ośrodka: Dorian Bendig i Mateusz Prokop. Każdy z uczestników zaprezentował jeden ze swoich utworów. Po naradach jury zapadł werdykt: Mateusz Prokop zajął III miejsce. Gratulacje dla naszego laureata!

Przygotował: Ł. Dziopa