Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

20180425 112612

W dniu 25 kwietnia 2018 roku, w klubie studenckim WSPAK odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego The Voice of Rap. Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Zawichoście. Celem konkursu było inspirowanie nieletnich  do aktywności twórczej, prezentacja dorobku i promocja młodych twórców, a także propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży, jako alternatywnego i konstruktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. W jury konkursu zasiadły znane osobistości z dziedziny muzyki: dr Jacek Szkurłat - UJK, dr Marek Kawiorski - UJK oraz Mateusz Pustuła - na scenie rapowej znany jako Rover. W przeglądzie muzycznym wzięli udział wychowankowie młodzieżowych ośrodków wychowawczych z całej Polski (przyjechali nawet przedstawiciele MOW w Debrznie, woj. pomorskie), którzy zaprezentowali swoje autorskie utwory. Wśród wykonawców znaleźli się również wychowankowie naszego Ośrodka: Dorian Bendig i Mateusz Prokop. Każdy z uczestników zaprezentował jeden ze swoich utworów. Po naradach jury zapadł werdykt: Mateusz Prokop zajął III miejsce. Gratulacje dla naszego laureata!

 


 Przygotował: Ł. Dziopa

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Bezpieczna szkoła