Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 DSC9098

Nasza planeta bardzo długo musiała czekać na własny dzień! Mimo że to święto jest starsze od wielu z nas, zapoczątkowano je dopiero w drugiej połowie XX wieku.

Dla wielu uczniów 22 kwietnia kojarzy się bardzo dobrze. Dzień Ziemi oznacza wolne od zajęć, bo wszyscy zajmują się zbieraniem śmieci. Takie akcje to nasza polska specjalność - z pewnością rodzice obecnych uczniów także brali udział w takich inicjatywach.


W dniu 21 kwietnia 2018 r. świętowaliśmy w naszym Ośrodku Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody odbywały się pod ogólnopolskim hasłem "End Plastic Pollution". Dotyczyło ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem imprezy było promowanie postaw ekologicznych wśród wychowanków.


Program tego dnia był bardzo urozmaicony. Jak co roku świętowanie rozpoczęliśmy akcją „Sprzątanie świata”. Wychowankowie podzieleni na trzy grupy pod okiem wychowawców, wyruszyli w okolicę Ośrodka oraz terenów sąsiadujących w poszukiwaniu odpadów. Każda grupa od organizatora dostała mapkę z wyznaczonym terenem do uporządkowania, jak również została zaopatrzona w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci, które szybko zostały napełnione. Dzięki zaangażowaniu chłopców udało się zebrać wiele worków wypełnionych śmieciami.


Kolejnym elementem imprezy były rozgrywki sportowe na boisku szkolnym: mecz piłki nożnej, przerzucanie opon, skok w workach itp. Odbyły się międzygrupowe rozgrywki sportowe w piłce siatkowej, w trakcie których wyłonieni zostali zwycięzcy. Zostali nimi wychowankowie grupy wychowawczej III którzy rozegrali mecz o puchar przechodni z pracownikami Ośrodka. Zespół w którego skład weszli wychowawcy został pokonany przez wychowanków. Wychowawcy wraz z gratulacjami przekazali puchar w ręce grupy III.


Po tak aktywnie spędzonym dniu wszyscy zasiedliśmy przy grillowanej kiełbasie i wspominaliśmy udany dzień. Organizatorzy imprezy ogłosili wynik konkursu plastycznego dotyczącego tematu ,,Ratujmy nasz dom przed odpadami". Konkurs został ogłoszony na tydzień przed imprezą i wygrała go grupa IV.


Nad całością imprezy czuwali: Barbara Witkowska oraz Anna Poniewierka.

 


 Przygotowała: A. Poniewierka

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania