Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 DSC8827

W dniu 27 marca bardzo uroczyście świętowaliśmy w Naszym Ośrodku Dzień Teatru i chodź święto to ma już 57 lat u nas obchodziliśmy je po raz pierwszy.

Główną myślą przewodnią przedstawienia było przybliżenie wiedzy na temat różnych epok teatralnych, od teatru antycznego po teatr współczesny. Do każdej z epok przygotowany został krótki występ, który z przymrużeniem oka prezentował jakiś charakterystyczny dla danego okresu element. Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć między innymi przykładową scenkę z teatru antycznego, czytanie misterium z okresu średniowiecza, renesansowego Hamleta
i mroczny taniec czarownic, romantyzm reprezentowany był przez fragment „Zemsty” A. Fredry. Teatr współczesny został ukazany w odsłonie fragmentu słuchowiska z 1985 roku napisanego i wyreżyserowanego przez Krzysztofa Deszczyńskiego pt. „6 dni z życia kolonisty”.

W występie wzięło udział 12tu wychowanków, kolejno wystąpili: Jakub Górski, Dominik Kłopotek, Sebastian Kotkowski, Patryk Kujawa, Rafał Ajzelt, Norbert Michalak, Jakub Misiak, Michał Chrostowski, Wiktor Goszcz, Jakub Kępka, Dawid Kowalczyk. Imprezę prowadził Dawid Pilarski, nad oprawą techniczną czuwał Kaper Ryczkowski. A wszystko to pod czujnym okiem Pani Barbary Rejnowicz i Pani Pauliny Cieślik.

 


 Przygotowała: P. Cieślik

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła