djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

DSC8827

W dniu 27 marca bardzo uroczyście świętowaliśmy w Naszym Ośrodku Dzień Teatru i chodź święto to ma już 57 lat u nas obchodziliśmy je po raz pierwszy.

Główną myślą przewodnią przedstawienia było przybliżenie wiedzy na temat różnych epok teatralnych, od teatru antycznego po teatr współczesny. Do każdej z epok przygotowany został krótki występ, który z przymrużeniem oka prezentował jakiś charakterystyczny dla danego okresu element. Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć między innymi przykładową scenkę z teatru antycznego, czytanie misterium z okresu średniowiecza, renesansowego Hamleta
i mroczny taniec czarownic, romantyzm reprezentowany był przez fragment „Zemsty” A. Fredry. Teatr współczesny został ukazany w odsłonie fragmentu słuchowiska z 1985 roku napisanego i wyreżyserowanego przez Krzysztofa Deszczyńskiego pt. „6 dni z życia kolonisty”.

W występie wzięło udział 12tu wychowanków, kolejno wystąpili: Jakub Górski, Dominik Kłopotek, Sebastian Kotkowski, Patryk Kujawa, Rafał Ajzelt, Norbert Michalak, Jakub Misiak, Michał Chrostowski, Wiktor Goszcz, Jakub Kępka, Dawid Kowalczyk. Imprezę prowadził Dawid Pilarski, nad oprawą techniczną czuwał Kaper Ryczkowski. A wszystko to pod czujnym okiem Pani Barbary Rejnowicz i Pani Pauliny Cieślik.

Przygotowała: P. Cieślik