Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 DSC8827

W dniu 27 marca bardzo uroczyście świętowaliśmy w Naszym Ośrodku Dzień Teatru i chodź święto to ma już 57 lat u nas obchodziliśmy je po raz pierwszy.

Główną myślą przewodnią przedstawienia było przybliżenie wiedzy na temat różnych epok teatralnych, od teatru antycznego po teatr współczesny. Do każdej z epok przygotowany został krótki występ, który z przymrużeniem oka prezentował jakiś charakterystyczny dla danego okresu element. Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć między innymi przykładową scenkę z teatru antycznego, czytanie misterium z okresu średniowiecza, renesansowego Hamleta
i mroczny taniec czarownic, romantyzm reprezentowany był przez fragment „Zemsty” A. Fredry. Teatr współczesny został ukazany w odsłonie fragmentu słuchowiska z 1985 roku napisanego i wyreżyserowanego przez Krzysztofa Deszczyńskiego pt. „6 dni z życia kolonisty”.

W występie wzięło udział 12tu wychowanków, kolejno wystąpili: Jakub Górski, Dominik Kłopotek, Sebastian Kotkowski, Patryk Kujawa, Rafał Ajzelt, Norbert Michalak, Jakub Misiak, Michał Chrostowski, Wiktor Goszcz, Jakub Kępka, Dawid Kowalczyk. Imprezę prowadził Dawid Pilarski, nad oprawą techniczną czuwał Kaper Ryczkowski. A wszystko to pod czujnym okiem Pani Barbary Rejnowicz i Pani Pauliny Cieślik.

 


 Przygotowała: P. Cieślik

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania