DSC00597

W dniu 26 marca odbył się Konkurs Recytatorski zorganizowany pod hasłem „Julian Tuwim-poeta nie tylko dla dzieci”. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z sylwetką Juliana Tuwima (prezentacja multimedialna), a następnie Komisja Konkursowa w składzie: Piotr Koźmin-dyrektor Ośrodka, Małgorzata Barczyk-wicedyrektor do spraw dydaktycznych, Joanna Domańska-nauczyciel języka polskiego i Paulina Cieślik – wychowawca wysłuchała interpretacji tekstów poetyckich przygotowanych przez 19 wychowanków. Przy ocenie brano pod uwagę następujące kryteria: ekspresję i sugestywność podczas recytacji; płynność i swobodę w trakcie prezentacji wiersza, odpowiednią intonację-ukazanie uczuć i nastawienia osoby deklamującej, ogólne wrażenie. Uczestnicy konkursu udowodnili, że są wrażliwi na słowo poetyckie i posiadają talent recytatorski. Komisja Konkursowa przyznała miejsca w następujący sposób:

I miejsce Mateusz Prokop

II miejsce Jakub Kępka
III miejsce Dawid Pilarski

Wyróżnienia zdobyli: Rafał Ajzelt, Kamil Bączkiewicz, Kacper Szpakiewicz, Karol Gołąbek.

Wszyscy wychowankowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, natomiast laureaci pojadą w nagrodę na gokarty.

Przygotowały: J. Domańska, P. Cieślik