IMG 20180313 160818

W miesiącu marcu odbyły się cztery spotkania z koła Filmoterapii Stacjonarnej „KADR”. A mianowicie:

W dniu 1 marca odbyło się pierwsze w tym miesiącu spotkanie dla wychowanków grup II i III, na którym poruszyliśmy temat: „Góra kontra człowiek. Dlaczego ambicja może być zdradliwa. Przedstawienie tragedii z Everestu.” Wszyscy uczestnicy obejrzeli film pt. „EVEREST”. W zajęciach udział wzięło 9 wychowanków: M. Miętkiewicz, D. Gruszecki, S. Kotkowski, J. Górski, J. Misiak, M. Prokop, D. Bendig, A. Joof, P. Olczyk. Kolejne zajęcia pod tym samym tytułem odbyły się w dniu 24 marca dla wychowanków grup I i IV. W zajęciach udział wzięło 2 wychowanków: M. Pokorski i K. Witkowski. Wszyscy uczestnicy bez względu na wiek długo dyskutowali nad zaznaczeniem ambicji

w życiu człowieka oraz podawali przykłady w których zbyt ambitne podejście do życia może spowodować jego utratę.

Następne zajęcia dla wychowanków grup I i IV odbyły się w dniu 8 marca. Tym razem zajęcia poświęcone zostały eksperymentowi z lat 60, który został przeprowadzony w jednej z Kalifornijskich szkół. Temat zajęć brzmiał: „Eksperyment który wymknął się spod kontroli – manipulacja młodym człowiekiem. Wnikliwe studium rodzenia się wszelkich odmian totalitaryzmu.” Projekcja filmu „FALA”. W zajęciach udział wzięło 9 wychowanków: M. Pokorski, K. Witkowski, P. Paraficz, W. Krasoń, M. Kurpas, J. Katolik, W. Goszcz, A. Ryczek i S. Michalski. Kolejne zajęcia pod tym samy tytułem dla wychowanków grup II i III odbyły się w dniu 13 marca. W zajęciach udział wzięło 11 wychowanków: S. Kotkowski, E. Piskorowski, W. Błyskal, M. Miętkiewicz, D. Gruszecki, K. Szpakiewicz, J. Górski, N. Michalak, P. Olczyk, R. Ajzelt, P. Kujawa. Nieletni podczas zajęć zostali podzieleni na 3 grupy. Grupa z numerem 1 stworzyła listę cech jakie powinien mieć przywódca grupy. Grupa 2 miała za zadanie stworzyć listę technik scalania grupy wokół lidera, natomiast grupa 3 przedstawiła plusy i minusy związane z przynależnością do grupy. To ćwiczenie miało za zadanie uświadomić naszym podopiecznym wpływ grup rówieśniczych na ich życie.

Przygotowała: K. Bednarczyk