Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

siatkowka 1

W marcu odbyło się pięć spotkań w ramach koła sportowego „Siatkarz” (13 godzin 50 minut).

W dniu 03.03.2018r. w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: gr. I - Bączkiewicz K., Małecki S., gr. IV - Goszcz W., Michalski S. Temat zajęć brzmiał: „Dla zdrowia i dobrej sylwetki. Poznanie szkodliwości nieumiejętnego stosowania ćwiczeń siłowych”. Treningi siłowe odbyły się przy współpracy z panem Klaudiuszem Lasotą - wykwalifikowanym instruktorem rekreacji ruchowej - fitness i ćwiczeń siłowych.


W dniu 05.03.2018r. w wyjeździe na halę sportową do Łagowa wzięło udział 10 wychowanków: gr. II - Kłopotek D., Misiak J., Pilarski D., Ryczkowski K., gr. III - Bendig D., Gruszecki D., Joof A., Miętkiewicz M., Piskorowski E., Prokop M. Temat zajęć brzmiał: „W trójkach - odbicie piłki w zespołach trzyosobowych”. Ww. zajęcia odbyły się dzięki współpracy z panem Piotrem Chrząszczem - nauczycielem wychowania fizycznego.


W dniu 05.03.2018r. w wyjeździe na mecz piłki siatkowej do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: gr. II - Pilarski D., Ryczkowski K. gr. III - Bendig D., Joof A. Kluczowym punktem wyjazdu było kibicowanie meczowi w III Świętokrzyskiej Lidze Kobiet pomiędzy klubami: ŁKS „Adamówki” Łagów a RAS6 Szydłowiec. Zwycięzcą spotkania była drużyna ŁKS „Adamówki” Łagów, która wykazała się wysokimi umiejętnościami i pokonała siatkarki z RAS6 Szydłowiec. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 3:1.

Więcej informacji i zdjęć można znaleźć pod linkiem: Wygrana na koniec sezonu

W dniu 07.03.2018r. w wyjeździe na halę sportową do Łagowa wzięło udział 7 wychowanków: gr. I - Bączkiewicz K., Leśkiewicz D., Lewandowski M., Małecki S., gr. IV - Katolik J., Michalski S., Ryczek A. Temat zajęć brzmiał: „W trójkach - odbicie piłki w zespołach trzyosobowych”.

W dniu 24.03.2018r. w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: gr. II - Kotkowski S., Pilarski D., gr. III - Piskorowski E., Prokop M. Temat zajęć brzmiał: „Dobór ćwiczeń stymulujących rozwój poszczególnych grup mięśniowych poprzez ćwiczenia o charakterze kondycyjno - wytrzymałościowo - siłowym”. Treningi siłowe odbyły się przy współpracy z panem Klaudiuszem Lasotą - wykwalifikowanym instruktorem rekreacji ruchowej - fitness i ćwiczeń siłowych.


Czas wolny to szczególny okres aktywności młodego człowieka, który pozostaje mu do dyspozycji po wykonaniu zadań związanych z zaspakajaniem potrzeb życiowych oraz czynności obowiązkowych. Sposobów na spędzanie czasu wolnego jest bardzo dużo i są one zależne od wielu czynników wpływających na młodego człowieka, jednak za każdym razem kształtują one zachowania preferowane w wieku późniejszym. Ogromna potrzeba ruchu, łączenie poznania z zabawami ruchowymi i uprawianiem sportu należy do czołowych zainteresowań dzieci i młodzieży. Każdy wychowanek jest niepowtarzalną indywidualnością, poprzez zaspokojenie potrzeby ruchu, rozwija swoją sprawność fizyczną, co z kolei wpływa na kształtowane jego sfery psychicznej. Dlatego szczególnie ważne jest zapewnienie konstruktywnego i społecznie pożądanego sposobu na spędzanie czasu wolnego przez młodzież, dbając przy tym o ich prawidłowy rozwój fizyczny.


Pozalekcyjne zajęcia sportowe dają wychowankom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne, jak również rozwijać i pogłębiać zainteresowania oraz uzdolnienia sportowe.

 


 Przygotowała: B. Ziobro

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła