Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

siatkowka 1

W marcu odbyło się pięć spotkań w ramach koła sportowego „Siatkarz” (13 godzin 50 minut).

W dniu 03.03.2018r. w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: gr. I - Bączkiewicz K., Małecki S., gr. IV - Goszcz W., Michalski S. Temat zajęć brzmiał: „Dla zdrowia i dobrej sylwetki. Poznanie szkodliwości nieumiejętnego stosowania ćwiczeń siłowych”. Treningi siłowe odbyły się przy współpracy z panem Klaudiuszem Lasotą - wykwalifikowanym instruktorem rekreacji ruchowej - fitness i ćwiczeń siłowych.


W dniu 05.03.2018r. w wyjeździe na halę sportową do Łagowa wzięło udział 10 wychowanków: gr. II - Kłopotek D., Misiak J., Pilarski D., Ryczkowski K., gr. III - Bendig D., Gruszecki D., Joof A., Miętkiewicz M., Piskorowski E., Prokop M. Temat zajęć brzmiał: „W trójkach - odbicie piłki w zespołach trzyosobowych”. Ww. zajęcia odbyły się dzięki współpracy z panem Piotrem Chrząszczem - nauczycielem wychowania fizycznego.


W dniu 05.03.2018r. w wyjeździe na mecz piłki siatkowej do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: gr. II - Pilarski D., Ryczkowski K. gr. III - Bendig D., Joof A. Kluczowym punktem wyjazdu było kibicowanie meczowi w III Świętokrzyskiej Lidze Kobiet pomiędzy klubami: ŁKS „Adamówki” Łagów a RAS6 Szydłowiec. Zwycięzcą spotkania była drużyna ŁKS „Adamówki” Łagów, która wykazała się wysokimi umiejętnościami i pokonała siatkarki z RAS6 Szydłowiec. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 3:1.

Więcej informacji i zdjęć można znaleźć pod linkiem: Wygrana na koniec sezonu

W dniu 07.03.2018r. w wyjeździe na halę sportową do Łagowa wzięło udział 7 wychowanków: gr. I - Bączkiewicz K., Leśkiewicz D., Lewandowski M., Małecki S., gr. IV - Katolik J., Michalski S., Ryczek A. Temat zajęć brzmiał: „W trójkach - odbicie piłki w zespołach trzyosobowych”.

W dniu 24.03.2018r. w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: gr. II - Kotkowski S., Pilarski D., gr. III - Piskorowski E., Prokop M. Temat zajęć brzmiał: „Dobór ćwiczeń stymulujących rozwój poszczególnych grup mięśniowych poprzez ćwiczenia o charakterze kondycyjno - wytrzymałościowo - siłowym”. Treningi siłowe odbyły się przy współpracy z panem Klaudiuszem Lasotą - wykwalifikowanym instruktorem rekreacji ruchowej - fitness i ćwiczeń siłowych.


Czas wolny to szczególny okres aktywności młodego człowieka, który pozostaje mu do dyspozycji po wykonaniu zadań związanych z zaspakajaniem potrzeb życiowych oraz czynności obowiązkowych. Sposobów na spędzanie czasu wolnego jest bardzo dużo i są one zależne od wielu czynników wpływających na młodego człowieka, jednak za każdym razem kształtują one zachowania preferowane w wieku późniejszym. Ogromna potrzeba ruchu, łączenie poznania z zabawami ruchowymi i uprawianiem sportu należy do czołowych zainteresowań dzieci i młodzieży. Każdy wychowanek jest niepowtarzalną indywidualnością, poprzez zaspokojenie potrzeby ruchu, rozwija swoją sprawność fizyczną, co z kolei wpływa na kształtowane jego sfery psychicznej. Dlatego szczególnie ważne jest zapewnienie konstruktywnego i społecznie pożądanego sposobu na spędzanie czasu wolnego przez młodzież, dbając przy tym o ich prawidłowy rozwój fizyczny.


Pozalekcyjne zajęcia sportowe dają wychowankom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne, jak również rozwijać i pogłębiać zainteresowania oraz uzdolnienia sportowe.

 


 Przygotowała: B. Ziobro

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania