siatkowka 1

W marcu odbyło się pięć spotkań w ramach koła sportowego „Siatkarz” (13 godzin 50 minut).

W dniu 03.03.2018r. w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: gr. I - Bączkiewicz K., Małecki S., gr. IV - Goszcz W., Michalski S. Temat zajęć brzmiał: „Dla zdrowia i dobrej sylwetki. Poznanie szkodliwości nieumiejętnego stosowania ćwiczeń siłowych”. Treningi siłowe odbyły się przy współpracy z panem Klaudiuszem Lasotą - wykwalifikowanym instruktorem rekreacji ruchowej - fitness i ćwiczeń siłowych.

W dniu 05.03.2018r. w wyjeździe na halę sportową do Łagowa wzięło udział 10 wychowanków: gr. II - Kłopotek D., Misiak J., Pilarski D., Ryczkowski K., gr. III - Bendig D., Gruszecki D., Joof A., Miętkiewicz M., Piskorowski E., Prokop M. Temat zajęć brzmiał: „W trójkach - odbicie piłki w zespołach trzyosobowych”. Ww. zajęcia odbyły się dzięki współpracy z panem Piotrem Chrząszczem - nauczycielem wychowania fizycznego.

W dniu 05.03.2018r. w wyjeździe na mecz piłki siatkowej do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: gr. II - Pilarski D., Ryczkowski K. gr. III - Bendig D., Joof A. Kluczowym punktem wyjazdu było kibicowanie meczowi w III Świętokrzyskiej Lidze Kobiet pomiędzy klubami: ŁKS „Adamówki” Łagów a RAS6 Szydłowiec. Zwycięzcą spotkania była drużyna ŁKS „Adamówki” Łagów, która wykazała się wysokimi umiejętnościami i pokonała siatkarki z RAS6 Szydłowiec. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 3:1.

Więcej informacji i zdjęć można znaleźć pod linkiem: Wygrana na koniec sezonu

W dniu 07.03.2018r. w wyjeździe na halę sportową do Łagowa wzięło udział 7 wychowanków: gr. I - Bączkiewicz K., Leśkiewicz D., Lewandowski M., Małecki S., gr. IV - Katolik J., Michalski S., Ryczek A. Temat zajęć brzmiał: „W trójkach - odbicie piłki w zespołach trzyosobowych”.

W dniu 24.03.2018r. w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: gr. II - Kotkowski S., Pilarski D., gr. III - Piskorowski E., Prokop M. Temat zajęć brzmiał: „Dobór ćwiczeń stymulujących rozwój poszczególnych grup mięśniowych poprzez ćwiczenia o charakterze kondycyjno - wytrzymałościowo - siłowym”. Treningi siłowe odbyły się przy współpracy z panem Klaudiuszem Lasotą - wykwalifikowanym instruktorem rekreacji ruchowej - fitness i ćwiczeń siłowych.

Czas wolny to szczególny okres aktywności młodego człowieka, który pozostaje mu do dyspozycji po wykonaniu zadań związanych z zaspakajaniem potrzeb życiowych oraz czynności obowiązkowych. Sposobów na spędzanie czasu wolnego jest bardzo dużo i są one zależne od wielu czynników wpływających na młodego człowieka, jednak za każdym razem kształtują one zachowania preferowane w wieku późniejszym. Ogromna potrzeba ruchu, łączenie poznania z zabawami ruchowymi i uprawianiem sportu należy do czołowych zainteresowań dzieci i młodzieży. Każdy wychowanek jest niepowtarzalną indywidualnością, poprzez zaspokojenie potrzeby ruchu, rozwija swoją sprawność fizyczną, co z kolei wpływa na kształtowane jego sfery psychicznej. Dlatego szczególnie ważne jest zapewnienie konstruktywnego i społecznie pożądanego sposobu na spędzanie czasu wolnego przez młodzież, dbając przy tym o ich prawidłowy rozwój fizyczny.

Pozalekcyjne zajęcia sportowe dają wychowankom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne, jak również rozwijać i pogłębiać zainteresowania oraz uzdolnienia sportowe.

Przygotowała: B. Ziobro