Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

20180302 105627

W ramach koła „Anioły ze szkoły” w miesiącu marcu 2018 r. odbyły się dwa wyjazdy wychowanków do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

W wyjeździe pierwszym, dn. 02 marca w godzinach 8.50 – 12.15, uczestniczyli wychowankowie grupy I i IV: Jakub Katolik, Sławomir Michalski i Mateusz Lewandowski. Wyjazd drugi odbył się dn. 20 marca w godzinach 14.05 – 16.50 dla wychowanków grupy II i III. Wzięli w nim udział: Dawid Gruszecki, Mateusz Prokop i Norbert Michalak.


Wolontariusze w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt są bardzo potrzebni. Pracy każdego jest mnóstwo, jednak zwierzęta – oprócz posiłku, spaceru i miejsca do spania – potrzebują przede wszystkim życzliwości ludzi, zabawy, głaskania. Zwłaszcza te zwierzęta, które skrzywdzone były przez ludzi, porzucone. Nasi wychowankowie okazują psom w Schronisku dużo serca, troski, współczucia. Los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny, wywołuje w nich dużo ciepłych uczuć i życzliwości. Jest to ważne, bo uczy chłopców empatii, bezinteresowności, ale także odpowiedzialności.

 


 Przygotowała: A. Włodarczyk

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła