20180302 105627

W ramach koła „Anioły ze szkoły” w miesiącu marcu 2018 r. odbyły się dwa wyjazdy wychowanków do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

W wyjeździe pierwszym, dn. 02 marca w godzinach 8.50 – 12.15, uczestniczyli wychowankowie grupy I i IV: Jakub Katolik, Sławomir Michalski i Mateusz Lewandowski. Wyjazd drugi odbył się dn. 20 marca w godzinach 14.05 – 16.50 dla wychowanków grupy II i III. Wzięli w nim udział: Dawid Gruszecki, Mateusz Prokop i Norbert Michalak.

Wolontariusze w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt są bardzo potrzebni. Pracy każdego jest mnóstwo, jednak zwierzęta – oprócz posiłku, spaceru i miejsca do spania – potrzebują przede wszystkim życzliwości ludzi, zabawy, głaskania. Zwłaszcza te zwierzęta, które skrzywdzone były przez ludzi, porzucone. Nasi wychowankowie okazują psom w Schronisku dużo serca, troski, współczucia. Los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny, wywołuje w nich dużo ciepłych uczuć i życzliwości. Jest to ważne, bo uczy chłopców empatii, bezinteresowności, ale także odpowiedzialności.

Przygotowała: A. Włodarczyk