Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20180302 172035

Koło zainteresowań plastyczne „Agat” w marcu zrealizowało zajęcia poświęcone  przygotowaniom ozdób świątecznych na kiermasz wielkanocny. W świątecznym nastroju podopieczni tworzyli własne, bardzo ciekawe prace wykorzystując różne techniki. W trakcie zajęć wykazywali się dużym skupieniem uwagi, zaangażowaniem oraz wyobraźnią twórczą. Efekty zakończonej pracy przyniosły wiele satysfakcji i radości naszym wychowankom, a podczas kiermaszu ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wychowankowie wykonali m.in. kolorowe zajączki z papieru, puszyste wełniane baranki, ozdabiali styropianowe jajka do stroików oraz własnoręcznie piekli baranki i króliczki w specjalnych foremkach, a po upieczeniu ozdabiali lukrem i czekoladą. W realizacji tych działań owocna okazała się współpraca z kołem kulinarnym „Smaczek” pod opieką p. Barbary Witkowskiej, kołem plastyczno – technicznego „da Vinci” pod opieką p. Magdaleny Koteckiej oraz p. Pauliną Cieślik.

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Mateusz Lewandowski, Maciej Pokorski, Krzysztof Witkowski, Daniel Leśkiewicz, Kacper Krzak, Szymon Małecki, Mateusz Kurpas; z gr. II: Jakub Górski, Kacper Ryczkowski, Rafał Ajzelt; z gr. III: Dawid Gruszecki, Piotr Olczyk, Mariusz Miętkiewicz; z gr. IV: Michał Chrostowski.


W miesiącu marcu odbyło się pięć spotkań, na których zrealizowane zostały następujące tematy:

- 02.03.2018r. - temat zajęć: „Wielkanocne zajączki – wykonywanie przez podopiecznych kolorowych zajączków z papieru”;
- 09.03.2018r. - temat zajęć: „Wykonywanie elementów ozdobnych na kiermasz wielkanocny – baranki z wełny”;
- 13.03.2018r. - temat zajęć: „Kontynuacja wykonywania dekoracji na kiermasz wielkanocny – ozdabianie styropianowych jaj metodą dowolną”;
- 17.03.2018r. - temat zajęć: „Wielkanocne wypieki – pieczenie baranków i króliczków. Współpraca z kołem kulinarnym Smaczek”;
- 19.03.2018r. - temat zajęć: „Lukrowanie i dekorowanie upieczonych baranków i króliczków. Promowanie nauki wykonywania własnoręcznie świątecznych wypieków”.

 


 Przygotowała: M. Sławska

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania