Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20180302 172035

Koło zainteresowań plastyczne „Agat” w marcu zrealizowało zajęcia poświęcone  przygotowaniom ozdób świątecznych na kiermasz wielkanocny. W świątecznym nastroju podopieczni tworzyli własne, bardzo ciekawe prace wykorzystując różne techniki. W trakcie zajęć wykazywali się dużym skupieniem uwagi, zaangażowaniem oraz wyobraźnią twórczą. Efekty zakończonej pracy przyniosły wiele satysfakcji i radości naszym wychowankom, a podczas kiermaszu ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wychowankowie wykonali m.in. kolorowe zajączki z papieru, puszyste wełniane baranki, ozdabiali styropianowe jajka do stroików oraz własnoręcznie piekli baranki i króliczki w specjalnych foremkach, a po upieczeniu ozdabiali lukrem i czekoladą. W realizacji tych działań owocna okazała się współpraca z kołem kulinarnym „Smaczek” pod opieką p. Barbary Witkowskiej, kołem plastyczno – technicznego „da Vinci” pod opieką p. Magdaleny Koteckiej oraz p. Pauliną Cieślik.

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Mateusz Lewandowski, Maciej Pokorski, Krzysztof Witkowski, Daniel Leśkiewicz, Kacper Krzak, Szymon Małecki, Mateusz Kurpas; z gr. II: Jakub Górski, Kacper Ryczkowski, Rafał Ajzelt; z gr. III: Dawid Gruszecki, Piotr Olczyk, Mariusz Miętkiewicz; z gr. IV: Michał Chrostowski.


W miesiącu marcu odbyło się pięć spotkań, na których zrealizowane zostały następujące tematy:

- 02.03.2018r. - temat zajęć: „Wielkanocne zajączki – wykonywanie przez podopiecznych kolorowych zajączków z papieru”;
- 09.03.2018r. - temat zajęć: „Wykonywanie elementów ozdobnych na kiermasz wielkanocny – baranki z wełny”;
- 13.03.2018r. - temat zajęć: „Kontynuacja wykonywania dekoracji na kiermasz wielkanocny – ozdabianie styropianowych jaj metodą dowolną”;
- 17.03.2018r. - temat zajęć: „Wielkanocne wypieki – pieczenie baranków i króliczków. Współpraca z kołem kulinarnym Smaczek”;
- 19.03.2018r. - temat zajęć: „Lukrowanie i dekorowanie upieczonych baranków i króliczków. Promowanie nauki wykonywania własnoręcznie świątecznych wypieków”.

 


 Przygotowała: M. Sławska

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła