djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

IMG 20180302 172035

Koło zainteresowań plastyczne „Agat” w marcu zrealizowało zajęcia poświęcone  przygotowaniom ozdób świątecznych na kiermasz wielkanocny. W świątecznym nastroju podopieczni tworzyli własne, bardzo ciekawe prace wykorzystując różne techniki. W trakcie zajęć wykazywali się dużym skupieniem uwagi, zaangażowaniem oraz wyobraźnią twórczą. Efekty zakończonej pracy przyniosły wiele satysfakcji i radości naszym wychowankom, a podczas kiermaszu ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wychowankowie wykonali m.in. kolorowe zajączki z papieru, puszyste wełniane baranki, ozdabiali styropianowe jajka do stroików oraz własnoręcznie piekli baranki i króliczki w specjalnych foremkach, a po upieczeniu ozdabiali lukrem i czekoladą. W realizacji tych działań owocna okazała się współpraca z kołem kulinarnym „Smaczek” pod opieką p. Barbary Witkowskiej, kołem plastyczno – technicznego „da Vinci” pod opieką p. Magdaleny Koteckiej oraz p. Pauliną Cieślik.

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Mateusz Lewandowski, Maciej Pokorski, Krzysztof Witkowski, Daniel Leśkiewicz, Kacper Krzak, Szymon Małecki, Mateusz Kurpas; z gr. II: Jakub Górski, Kacper Ryczkowski, Rafał Ajzelt; z gr. III: Dawid Gruszecki, Piotr Olczyk, Mariusz Miętkiewicz; z gr. IV: Michał Chrostowski.

W miesiącu marcu odbyło się pięć spotkań, na których zrealizowane zostały następujące tematy:

- 02.03.2018r. - temat zajęć: „Wielkanocne zajączki – wykonywanie przez podopiecznych kolorowych zajączków z papieru”;
- 09.03.2018r. - temat zajęć: „Wykonywanie elementów ozdobnych na kiermasz wielkanocny – baranki z wełny”;
- 13.03.2018r. - temat zajęć: „Kontynuacja wykonywania dekoracji na kiermasz wielkanocny – ozdabianie styropianowych jaj metodą dowolną”;
- 17.03.2018r. - temat zajęć: „Wielkanocne wypieki – pieczenie baranków i króliczków. Współpraca z kołem kulinarnym Smaczek”;
- 19.03.2018r. - temat zajęć: „Lukrowanie i dekorowanie upieczonych baranków i króliczków. Promowanie nauki wykonywania własnoręcznie świątecznych wypieków”.

Przygotowała: M. Sławska