djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

DSC00560

Dnia 19 marca 2018 roku siedmiu wychowanków PMOW w Rembowie wzięło udział w wycieczce do 8 Bazy Lotnictwa Transportowego Kraków- Balice, w związku z ostatnim tygodniem tematycznym jakim był „Tydzień wojska i narodowych sił rezerwowych”. Celem wycieczki było zapoznanie wychowanków z zadaniami, strukturą oraz sprzętem 8 BLT. Nieletnim została również przybliżona wiedza na temat zawodu żołnierza, pilota samolotów transportowych i śmigłowców. Chłopcy zwiedzili teren 8 BLT , Wojskowy Port Lotniczy, obiekty Wojskowej Straży Pożarnej, hangary logistyczne służące do obsługi i załadunku samolotów. Największą atrakcją dla wychowanków była możliwość wejścia na pokład samolotów transportowych CASA C- 295 M oraz M- 28B/ PT GC. Wychowankowie wrócili do Ośrodka pełni wrażeń i bogatsi w nową wiedzę. Przewodnikami wycieczki byli: starszy chorąży sztabowy P. Fabian Śmitkowski oraz młodszy chorąży Miłosz Frej, którym wychowankowie oraz opiekun serdecznie dziękują.

Przygotowała: M. Kotecka