Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20180321 082129

W dniu 21 marca 2018r. uczestniczyliśmy w kiermaszu ozdób wielkanocnych w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Wychowanków naszego Ośrodka reprezentowali podopieczni Dorian Bendig z gr. III i Jakub Misiak z gr. II, pod opieką pani Marty Sławskiej. Było świątecznie i wiosennie. Ręcznie robione prace, które zachwycały wiosennymi barwami i zdobieniami, zostały przygotowane przez podopiecznych na zajęciach w ramach koła plastycznego „Agat” pod opieką pani Marty Sławskiej i koła plastyczno – technicznego „da Vinci” pod opieką pani Magdaleny Koteckiej. Na tegoroczny kiermasz przygotowaliśmy pieczone z ciasta lukrowane baranki oraz czekoladowe króliczki, które były wypiekane w specjalnych foremkach. W pracach związanych z pieczeniem owocna okazała się współpraca z kołem kulinarnym „Smaczek” pod opieką pani Barbary Witkowskiej oraz panią Pauliną Cieślik. Ponadto zostały wykonane świąteczne stroiki, pięknie zdobione jajka według różnych technik oraz baranki wełniane, czyli ozdoby potrzebne do przygotowania świątecznego stołu i mieszkania na Wielkanoc.

Przygotowywanie różnych ozdób przez podopiecznych służy rozwijaniu ich zdolności manualnych, wyobraźni plastycznej, poczucia piękna i estetyki oraz pobudza aktywność twórczą. Bardzo ważnym elementem tego typu przedsięwzięć jest rozwijanie zainteresowań młodzieży związanych z naszą kulturą, ludowymi tradycjami i popularyzacją sztuki ludowej. Mamy na uwadze również kultywowanie tradycji ludowych, które są nierozerwalnym elementem naszej historii i tożsamości narodowej. Udział wychowanków w tej wystawie był sposobnością do nabywania umiejętności radzenia sobie w nowym środowisku oraz promowaniem efektów twórczości manualnej.

 


 Przygotowała: M. Sławska

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła