Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 

IMG 20181203 163052

Koło zainteresowań plastyczne „Agat” w marcu oraz na początku kwietnia zrealizowało kolejne ciekawe zajęcia. W większości podjęte działania skupiały się wokół przygotowania ozdób na Kiermasz wielkanocny wraz z kołem zainteresowań sportowym „FC Rembów” pod opieką p. Magdaleny Koteckiej. Był to bardzo pracowity czas. Sprawdzaliśmy także nasze umiejętności w pieczeniu baranków i króliczków z ciasta oraz w dekorowaniu kolorowym lukrem wypieków wspólnie z kołem wolontariatu „Anioły ze szkoły”, pod opieką p. Pauliny Cieślik. Ponadto wykonywaliśmy piękne wełniane baranki. Dla podopiecznych była to interesująca forma zajęć i jednocześnie zabawy. Wychowankowie wykazali się dużą cierpliwością i koncentracją. Głównym celem  zajęć było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej,  indywidualnych zdolności, wyobraźni oraz twórczego myślenia. W wyniku czego możliwe stało się odkrywanie przyjemności tworzenia jak również cieszenie się uzyskanym efektem pracy. 

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Jakub i Patryk, z gr. II: Dariusz, z gr. III: Daniel, Kacper, Karol i Michał oraz Amadeusz, Wojciech, Kacper L., Kacper P., Norbert i Oskar z gr. IV.

W marcu i kwietniu odbyło się sześć spotkań, na których zrealizowane zostały następujące tematy: 
01.03.2019r. – „Włóczka jako element dekoracyjny wykorzystywany do prac na Kiermasz wielkanocny”.  
15.03.2019r. - „Kiermasz wielkanocny - ozdoby z wełny”. 
20.03.2019r. - „Kiermasz wielkanocny - wykonywanie przez podopiecznych baranków z włóczki”. 
25.03.2019r. - „Wykonujemy ozdoby na Kiermasz wielkanocny - współpraca kół zainteresowań plastycznego „Agat” i sportowego „FC Rembów”.
01.04.2019r. - „Pieczenie baranków i króliczków na Kiermasz wielkanocny”.
02.04.2019r. - „Współpraca z kołem wolontariatu „Anioły ze szkoły” w ramach przygotowań do Kiermaszu wielkanocnego - ozdabianie kolorowym lukrem upieczonych baranków i króliczków.”.
 

 

 


 Przygotowała: M. Sławska

 

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania