Koło zainteresowań plastyczne „Agat” w marcu oraz na początku kwietnia zrealizowało kolejne ciekawe zajęcia. W większości podjęte działania skupiały się wokół przygotowania ozdób na Kiermasz wielkanocny wraz z kołem zainteresowań sportowym „FC Rembów” pod opieką p. Magdaleny Koteckiej. Był to bardzo pracowity czas. Sprawdzaliśmy także nasze umiejętności w pieczeniu baranków i króliczków z ciasta oraz w dekorowaniu kolorowym lukrem wypieków wspólnie z kołem wolontariatu „Anioły ze szkoły”, pod opieką p. Pauliny Cieślik. Ponadto wykonywaliśmy piękne wełniane baranki. Dla podopiecznych była to interesująca forma zajęć i jednocześnie zabawy. Wychowankowie wykazali się dużą cierpliwością i koncentracją. Głównym celem  zajęć było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej,  indywidualnych zdolności, wyobraźni oraz twórczego myślenia. W wyniku czego możliwe stało się odkrywanie przyjemności tworzenia jak również cieszenie się uzyskanym efektem pracy.

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Jakub i Patryk, z gr. II: Dariusz, z gr. III: Daniel, Kacper, Karol i Michał oraz Amadeusz, Wojciech, Kacper L., Kacper P., Norbert i Oskar z gr. IV.

W marcu i kwietniu odbyło się sześć spotkań, na których zrealizowane zostały następujące tematy:
01.03.2019r. – „Włóczka jako element dekoracyjny wykorzystywany do prac na Kiermasz wielkanocny”.
15.03.2019r. - „Kiermasz wielkanocny - ozdoby z wełny”.
20.03.2019r. - „Kiermasz wielkanocny - wykonywanie przez podopiecznych baranków z włóczki”.
25.03.2019r. - „Wykonujemy ozdoby na Kiermasz wielkanocny - współpraca kół zainteresowań plastycznego „Agat” i sportowego „FC Rembów”.
01.04.2019r. - „Pieczenie baranków i króliczków na Kiermasz wielkanocny”.
02.04.2019r. - „Współpraca z kołem wolontariatu „Anioły ze szkoły” w ramach przygotowań do Kiermaszu wielkanocnego - ozdabianie kolorowym lukrem upieczonych baranków i króliczków.”.

Przygotowała: M. Sławska