2 kwietnia odbył się Konkurs Recytatorski zorganizowany pod hasłem „Poetyckie zoo”. Zebrani mieli okazję wysłuchać wierszy dobrze znanych, ale też takich, których jeszcze nie mieliśmy okazji poznać. Teksty pochodziły z różnych epok. Ich autorami byli twórcy mniej lub bardziej znani. Łączyło je jedno – temat. Wszystkie mówiły o zwierzętach w różnym ujęciu, najczęściej żartobliwym.

Komisja Konkursowa wysłuchała interpretacji tekstów poetyckich przygotowanych przez 22 wychowanków. Przy ocenie brano pod uwagę następujące kryteria: ekspresję i sugestywność podczas recytacji; płynność i swobodę w trakcie prezentacji wiersza, odpowiednią intonację-ukazanie uczuć i nastawienia osoby deklamującej, ogólne wrażenie. Uczestnicy konkursu udowodnili, że są wrażliwi na słowo poetyckie i posiadają talent recytatorski.

I miejsce Jakub M.
II miejsce Michał Ch.
III miejsce Karol W., Jakub K.
Wyróżnienie Michał S.

Przygotowały: J. Domańska, B. Rejnowicz