W marcu w ramach zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej odbyły się trzy spotkania. Pierwsze spotkanie poświęciliśmy na naukę udzielania pomocy osobie poparzonej. Uczestnicy zajęć poznali klasyfikację objawy oraz sposób postępowania w sytuacjach poparzeń skórnych. Podczas kolejnych zajęć wychowankowie poznali zasady dobrze zabezpieczonego miejsca wypadku. Poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą ustawienia trójkąta ostrzegawczego, dowiedzieli się jak powinni zadbać o własne bezpieczeństwo aby nieść pomoc innym. Do zajęć wykorzystana została również profesjonalnie wyposażona apteczka pierwszej pomocy. Ostatnie zajęcia poświęciliśmy na resuscytację krążeniowo – oddechową. Uczestnicy zajęć dzięki uprzejmości firmy Fenix BHP i PPOŻ  mogli nabrać pewności siebie podczas nauki resuscytacji z wykorzystaniem fantomu.  Te zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych wychowanków. Każdy z nich mógł spróbować swoich sił i nauczyć się jak nieść pomoc.

Przygotowała: K. Bednarczyk