W marcu odbyło się 1 spotkanie w ramach koła treningu siłowego „POWER GYM”, a mianowicie:

W dniu 16.03.2019r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 6 wychowanków: gr. I - Tymoteusz B., Patryk K., Dominik K., Kacper R., gr. IV - Eryk P., Kacper L. Tematem głównym zajęć były: „Ćwiczenia ogólnorozwojowe - wzmacnianie poszczególnych partii mięśniowych na przyrządach znajdujących się w siłowni”.

Pozalekcyjne zajęcia sportowe dają wychowankom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne, jak również rozwijać i pogłębiać zainteresowania oraz uzdolnienia sportowe.

Wychowankowie poprzez sport wpływają na poprawę sprawności fizycznej, kondycję, zwiększają zdolności motoryczne. Ponadto sport regeneruje siły psychiczne, rozwija sprawność psychomotoryczną, kształtuje postawę współdziałania zespołowego i wzajemnej odpowiedzialności, pozwala na właściwe postępowanie z emocjami.

Przygotowała: B. Ziobro