14 marca odbyło się głośne czytanie, podczas którego gościliśmy pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Rakowie. Tematem przewodnim spotkania była miłość. Dokonując wyboru tekstów, skoncentrowaliśmy się na utworach, z którymi możemy się zetknąć w szkolnych podręcznikach. Pokazaliśmy, że odpowiednio przeczytane, nie są wcale nudne i nie straciły na aktualności. Historie miłosne Ligii i Winicjusza, Klary i Wacława, Małego Księcia i Róży, Romea i Julii nadal wzruszają. Wysłuchaliśmy, jak z tematem miłości radzili sobie poeci tacy jak Adam Asnyk, Adam Mickiewicz, Konstanty Ildefons Gałczyński czy święty Paweł. Szczególnie interesujące okazały się interpretacje przygotowane w duetach wychowanek – pracownik. Aprobatę publiczności zyskała też „Niepewność” Adama Mickiewicza w wersji rapowej.

Świetnie się bawiliśmy, oglądając Romea i Julię „na wesoło”, w ujęciu kabaretowym.

Na koniec wychowankowie zaprezentowali teksty przygotowane w ramach Konkursu Literackiego „Misja – miłość”.

Zachęcamy wszystkich do czytania, bo, jak się okazuje, klasyczne teksty są nie tylko piękne, ale warto je znać też po to, by zrozumieć współczesność.

Przygotowały: J. Domańska, M. Barczyk