Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 

IMG 20181203 163052

Dnia 8 marca 2019r w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rembowie, z okazji Dnia Kobiet odbył  festiwal muzyczny. Program słowno – muzyczny pod hasłem: „Muzyka Twoje imię ma…” przygotowali wychowankowie Ośrodka pod kierunkiem wychowawców: Ryszarda Mikuli i Łukasza Dziopy. Na scenie można było usłyszeć przeboje takich zespołów jak:  Happysad, Kordian, Zenek&Kroppa, Wilki, Cliver, Baciary i Łobuzy. Zebrani byli zauroczeni poszczególnymi występami artystów. Gorące rytmy muzyki podbiły serca zebranych Pań. Poszczególne występy przeplatane były pięknymi wierszami, które zaprezentowali młodzi wykonawcy. Swoisty romans muzyki z poezją okazał się bardzo dobrym pomysłem. Na widowni widać było wzruszenia. Wszyscy uczestnicy festiwalu bawili się świetnie. Było mnóstwo gorących braw i podziękowań. Podczas utworu pt. „Siedem czerwonych róż” zespołu Baciary wychowankowie wręczyli zebranym Paniom kwiaty. Na koniec, specjalnie na tą okazję jeden z wychowanków wykonał swój autorski utwór w klimacie muzyki rapowej, w tekście którego zawarte były życzenia na ten szczególny dzień. 

Tego samego dnia, w godzinach wieczornych wychowankowie jeszcze raz wystąpili ze swoim programem. Tym razem dla Pań z Rembowa w ramach współpracy Ośrodka ze środowiskiem lokalnym. Atmosfera spotkania była równie gorąca.

Jako organizatorzy festiwalu pragniemy bardzo serdecznie podziękować wychowankom za piękne występy sceniczne. Pani Marcie Sławskiej dziękujemy za przygotowanie wystroju artystycznego sali.

 

 


 Przygotowali: Ł. Dziopa, R. Mikula

 

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania