Dnia 8 marca 2019r w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rembowie, z okazji Dnia Kobiet odbył  festiwal muzyczny. Program słowno – muzyczny pod hasłem: „Muzyka Twoje imię ma…” przygotowali wychowankowie Ośrodka pod kierunkiem wychowawców: Ryszarda Mikuli i Łukasza Dziopy. Na scenie można było usłyszeć przeboje takich zespołów jak:  Happysad, Kordian, Zenek&Kroppa, Wilki, Cliver, Baciary i Łobuzy. Zebrani byli zauroczeni poszczególnymi występami artystów. Gorące rytmy muzyki podbiły serca zebranych Pań. Poszczególne występy przeplatane były pięknymi wierszami, które zaprezentowali młodzi wykonawcy. Swoisty romans muzyki z poezją okazał się bardzo dobrym pomysłem. Na widowni widać było wzruszenia. Wszyscy uczestnicy festiwalu bawili się świetnie. Było mnóstwo gorących braw i podziękowań. Podczas utworu pt. „Siedem czerwonych róż” zespołu Baciary wychowankowie wręczyli zebranym Paniom kwiaty. Na koniec, specjalnie na tą okazję jeden z wychowanków wykonał swój autorski utwór w klimacie muzyki rapowej, w tekście którego zawarte były życzenia na ten szczególny dzień.

Tego samego dnia, w godzinach wieczornych wychowankowie jeszcze raz wystąpili ze swoim programem. Tym razem dla Pań z Rembowa w ramach współpracy Ośrodka ze środowiskiem lokalnym. Atmosfera spotkania była równie gorąca.

Jako organizatorzy festiwalu pragniemy bardzo serdecznie podziękować wychowankom za piękne występy sceniczne. Pani Marcie Sławskiej dziękujemy za przygotowanie wystroju artystycznego sali.

Przygotowali: Ł. Dziopa, R. Mikula