Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 

IMG 20181203 163052

Pierwsze zajęcia z koła sportowego „Pływak ” odbyły się 07.02.2019r. w godzinach od 13.30-16.05 w Powiatowym Centrum Sportu w Staszowie. Udział w zajęciach wzięli: Rafał K., Mateusz K., Daniel T., Jakub K. ,Sławomir M.  Podczas zajęć wychowankowie doskonalili  poruszanie się w wodzie. Łączenie pracy rąk i nóg w stylu dowolnym. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy z kołem fotograficznym „Obiektyw”.

Drugie zajęcia odbyły się 13.02.2019r.w godzinach od 13.35-16.45.Udział w zajęciach wzięli:  Jakub K., Mateusz K. ,Rafał K .,Dariusz G. ,Sławomir M. ,Dawid Sz. W  czasie zajęć nieletni nabywali umiejętności  pracy rąk , ćwiczenia doskonalące nurkowanie. Lekcja kontrolna- łączenie pracy rąk  i nóg w stylu dowolnym.

Trzecie zajęcia odbyły się w dniu 27.02.2019r. w godzinach od 13.45-16.20 w Powiatowym Centrum Sportu w Staszowie. Udział w zajęciach wzięli: Mateusz K., Jakub K. ,Sławomir M.   Michał Ch.,Denis S. Podczas zajęć wychowankowie ćwiczyli  pływanie kraulem,doskonalili naukę pracy nóg w stylu grzbietowym.

 

 


 Przygotowała: B. Witkowska

 

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania