Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 

IMG 20181203 163052

Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym.- Bertold Brecht
 
Tradycyjnie jak co roku nasz Ośrodek włączył się w organizację akcji charytatywnej w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku był to już 27 Finał. Całym przedsięwzięciem kierował Szkolny Klub Wolontariatu w ramach którego funkcjonują dwa koła zainteresowań, koło „Anioły ze szkoły” i koło „Silni Sercem”. Nasi wolontariusze: Jakub M., Dawid Sz., Michał Ch., Jakub K. pod opieką wychowawczyń Cieślik P. i Grabda – Oszczypała S. - kwestowali pod kościołami w Łagowie, Szumsku i Rakowie. W sumie na rzecz WOŚP przekazaliśmy 953,43 zł. Jesteśmy dumni, że mogliśmy po raz kolejny dorzucić swoja cegiełkę do tej wspaniałej akcji.

W miesiącu lutym w ramach koła odbyły się 2 wyjazdy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, gdzie kolejni nasi wolontariusze rozwijali w sobie chęć pomagania zwierzętom, doświadczali uczucia bycia potrzebnym. Taka wymiana ludzi i psów daje obustronne korzyści, przede wszystkim pozwala wiele się od siebie nauczyć.

Wyjazdy odbyły się:
12.02.2019 – w kole udział wzięli : Sławek M., Rafał K., Daniel T., Dawid Sz.
26.02.2019r. – w kole udział wzięli: Kacper L., Eryk P., Dominik K., Jakub M.

 

 


 Przygotowała: P. Cieślik

 

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania