Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 

IMG 20181203 163052

Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym.- Bertold Brecht
 
Tradycyjnie jak co roku nasz Ośrodek włączył się w organizację akcji charytatywnej w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku był to już 27 Finał. Całym przedsięwzięciem kierował Szkolny Klub Wolontariatu w ramach którego funkcjonują dwa koła zainteresowań, koło „Anioły ze szkoły” i koło „Silni Sercem”. Nasi wolontariusze: Jakub M., Dawid Sz., Michał Ch., Jakub K. pod opieką wychowawczyń Cieślik P. i Grabda – Oszczypała S. - kwestowali pod kościołami w Łagowie, Szumsku i Rakowie. W sumie na rzecz WOŚP przekazaliśmy 953,43 zł. Jesteśmy dumni, że mogliśmy po raz kolejny dorzucić swoja cegiełkę do tej wspaniałej akcji.

W miesiącu lutym w ramach koła odbyły się 2 wyjazdy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, gdzie kolejni nasi wolontariusze rozwijali w sobie chęć pomagania zwierzętom, doświadczali uczucia bycia potrzebnym. Taka wymiana ludzi i psów daje obustronne korzyści, przede wszystkim pozwala wiele się od siebie nauczyć.

Wyjazdy odbyły się:
12.02.2019 – w kole udział wzięli : Sławek M., Rafał K., Daniel T., Dawid Sz.
26.02.2019r. – w kole udział wzięli: Kacper L., Eryk P., Dominik K., Jakub M.

 

 


 Przygotowała: P. Cieślik

 

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania