W lutym odbyły się 2 spotkania w ramach koła treningu siłowego „POWER GYM”, a mianowicie:

W dniu 09.02.2019r., w wyjeździe na halę sportową do Łagowa na mecz towarzyski w piłkę nożną z „seniorami” ŁKS Georyt -  Łagów, wzięło udział 7 wychowanków: gr. I - Tymoteusz B., Jakub K., Szymon K., Patryk K., gr. II - Jakub K., Sławomir M., gr. III - Rafał K. Głównym celem spotkania była: „Integracja społeczna ze środowiskiem lokalnym poprzez sport”. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy z kołem sportowym – piłka nożna „FC Rembów” (panią Magdaleną Kotecką). Działanie wspólne.
Więcej  szczegółowych informacji i zdjęć można znaleźć w osobnym opisie na stronie:

W dniu 22.02.2019r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Mateusz K., Denis S., Sławomir M., Dawid D. Tematem głównym zajęć było: „Kształtowanie siły mięśniowej z wykorzystaniem różnych przyborów i trenażerów oraz oporu własnego ciała”.

Sport, wychowanie fizyczne oraz wszelka inna aktywność ruchowa, czy to w zakresie rekreacji czy resocjalizacji jest jednym z istotniejszych elementów życia osób niedostosowanych społecznie. Jakakolwiek byłaby to forma ruchu, jest to najlepsza terapia – ruch sprzyja utrzymaniu dobrego stanu psychicznego. Rola sportu i turystki w resocjalizacji jest ogromna i niepodważalna. Podczas zajęć o charakterze sportowym nieletni może rozładować negatywne emocje, nawiązać prawidłowe relacje z rówieśnikami i opiekunami, poznać historię, zasady gry i przepisy. Podopieczny uczy się pracy w grupie i rywalizacji. Poznaje smak zwycięstwa, zmaga się z własnymi słabościami. Zajęcia sportowe i turystyka zaspokajają potrzebę nowych wrażeń, są formą wypoczynku i regeneracji sił, uczą konstruktywnego spędzania czasu wolnego, przeciwstawiają się nudzie i bezczynności, co było niejednokrotnie przyczyną destruktywnego zachowania niedostosowanych społecznie.

Przygotowała: B. Ziobro