Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 

IMG 20181203 163052

Krwi nie da się wyprodukować – pod takim hasłem w dniu 21.02.2019r odbyła się prelekcja pracownika Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, która została zorganizowana w ramach akcji Dzień dla Życia. Już po raz czwarty nasz Ośrodek podjął inicjatywę propagowania oddawania krwi wśród młodzieży. Jest to niezwykle ważne aby uświadamiać młodym ludziom jak ważna jest krew i ile jest jej potrzebne podczas operacji, transfuzji czy podczas akcji ratowania czyjegoś życia. 

Podczas prelekcji Pan Olgierd Oksza - Orski udzielił odpowiedzi na następujące pytania: Kto może zostać honorowym krwiodawcą? Jakie warunki trzeba spełnić aby móc oddać krew? Po co oddajemy krew? Jakie przywileje ma honorowy krwiodawca? Czym dla innych jest nasza krew? Co nas dyskwalifikuje nas jako potencjalnego krwiodawcę?

Po zakończeniu prelekcji został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dotyczący krwiodawstwa. Pan Olgierd Oksza - Orski jako juror, postanowił nagrodzić następujących wychowanków:
Miejsce I - Rafał K z grupy III. 
Miejsce II - Jakub. K i Sławomir. M z grupy II
Miejsce III ex-aequo - Wiktor T z grupy II i Jakub. M z grupy I.

 

 


 Przygotowała: K. Bednarczyk

 

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania