Krwi nie da się wyprodukować – pod takim hasłem w dniu 21.02.2019r odbyła się prelekcja pracownika Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, która została zorganizowana w ramach akcji Dzień dla Życia. Już po raz czwarty nasz Ośrodek podjął inicjatywę propagowania oddawania krwi wśród młodzieży. Jest to niezwykle ważne aby uświadamiać młodym ludziom jak ważna jest krew i ile jest jej potrzebne podczas operacji, transfuzji czy podczas akcji ratowania czyjegoś życia.

Podczas prelekcji Pan Olgierd Oksza - Orski udzielił odpowiedzi na następujące pytania: Kto może zostać honorowym krwiodawcą? Jakie warunki trzeba spełnić aby móc oddać krew? Po co oddajemy krew? Jakie przywileje ma honorowy krwiodawca? Czym dla innych jest nasza krew? Co nas dyskwalifikuje nas jako potencjalnego krwiodawcę?

Po zakończeniu prelekcji został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dotyczący krwiodawstwa. Pan Olgierd Oksza - Orski jako juror, postanowił nagrodzić następujących wychowanków:
Miejsce I - Rafał K z grupy III.
Miejsce II - Jakub. K i Sławomir. M z grupy II
Miejsce III ex-aequo - Wiktor T z grupy II i Jakub. M z grupy I.

Przygotowała: K. Bednarczyk