Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181203 163052

Koło zainteresowań plastyczne „Agat” w lutym zrealizowało działania poświęcone przygotowaniom do wykonywania ozdób na kiermasz wielkanocny. Nasza praca skupiła się głównie na pozyskaniu włóczki ze swetrów… Dla podopiecznych była to interesująca forma zajęć i jednocześnie zabawy. Wychowankowie wykazali się dużą cierpliwością i koncentracją. Pomysłów na wykorzystanie włóczki jest dużo, ale tym będziemy się chwalić w następnym miesiącu. Kolejnym działaniem podjętym w lutym było przygotowanie do konkursu plastycznego pt.: „Cicha woda brzegi rwie”.

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Jakub i Dominik, z gr. II  Michał i Dariusz, z gr. III Daniel, Kacper i Karol oraz Amadeusz z gr. IV.
W lutym odbyło się cztery spotkania, na których zrealizowane zostały następujące tematy: 
07.02.2019r. - „Przygotowania do wykonywania ozdób na kiermasz wielkanocny”.
12.02.2019r. - „Kontynuowanie przygotowań do wykonywania ozdób na kiermasz wielkanocny ”.
15.02.2019r. - „Cicha woda brzegi rwie jako temat przewodni konkursu plastycznego. Zaplanowanie przez wychowanków konkursowej pracy i wykonanie szkicu ołówkiem”.
18.02.2019r. - „Kontynuowanie prac związanych z przygotowaniami do kiermaszu wielkanocnego”.

 

 


 Przygotowała: M. Sławska

 

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania