W ramach udziału Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” IV edycja w dniach od 28 – 11 lutego  na terenie Ośrodka zrealizowano zadanie nr 8. Przeprowadzono łącznie 2 spotkania w zajęciach uczestniczyło 37 wychowanków  z grupy I,II,III,IV. Zajęcia zostały przeprowadzone przez wychowawców Barbarę Witkowską i Beatę Rejnowicz.

Na pierwszych zajęciach  wychowankowie wykonywali prace plastyczne, oraz prezentację multimedialną na temat niepełnosprawności. Na drugie spotkanie została zaproszona Pani dr Renata Kowal oligofrenopedagog – która przeprowadziła zajęcia warsztatowe  dla wszystkich wychowanków. Podczas zajęć wykorzystano różne formy pracy, takie jak praca grupowa, praca indywidualna, ćwiczenia aktywizujące, które w dużej mierze wpłynęły na efektywność zajęć. Tematyka zajęć oraz dobór form realizacji była dostosowana do możliwości odbiorców, co korzystnie wpłynęło na powodzenie w realizacji zajęć.

Dzięki zajęciom wychowankowie mogli dowiedzieć się jak można pomóc osobie niedowidzącej, oraz niepełnosprawnej ruchowo, a także mającej problemy z nauką. Podopieczni naszego Ośrodka byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć i chętnie podejmowali dyskusję z prowadzącym zajęcia.

Przygotowały: B. Wikowska, B. Rejnowicz