Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181203 163052

W dniu 10.01.2019r., VI grupa treningowa otrzymała Certyfikaty Ukończenia zajęć Treningu Zastępowania Agresji (ART)®. Trening prowadzony był przez trenów posiadających odpowiednie kwalifikacje tj. Panią Annę Poniewierkę – wychowawcę oraz Panią Elżbietę Dąbrowską – pedagoga. Podczas zajęć, które opierały się na poznawczo – behawioralnej metodzie zmiany zachowań, opracowanej w latach 80 – tych przez prof. Arnolda Goldsteina na Uniwersytecie Syracuze (USA) uczestnicy treningu przygotowywali i przedstawiali  prezentacje dotyczące codziennych sytuacji, podczas których doświadczali trudności w kontroli złości. Po przedstawionych prezentacjach otrzymywali od grupy oraz trenerów informacje zwrotne, które udzielane były według zasady „Co dobrze, co inaczej?”. Zgodnie z procedurami zajęć wychowankowie brali udział w Treningu Umiejętności Społecznych - gdzie mieli możliwość nabywania umiejętności prospołecznych umożliwiających właściwe funkcjonowanie społeczne, Treningu Kontroli Złości – którego celem było podwyższanie poziomu samokontroli, ograniczenie i kontrolowanie gniewu i agresji oraz Treningu Wnioskowania Moralnego – gdzie doświadczali dylematów moralnych, odkrywali wartości i podejmowali decyzje moralne.

Pokładamy nadzieje, że podejmowane oddziaływania w ramach treningu wspomogą naszych wychowanków w pokonywaniu własnych słabości, a w konsekwencji umożliwią właściwe funkcjonowanie w określonych rolach społecznych. W załączeniu zdjęcia z przeprowadzonych zajęć oraz uroczystego wręczenia certyfikatów. 

Informacje o programie można znaleźć na stronach: Instytutu Amity, Fundacji KARAN, Barry Glick G&G Consultants LLC

 

 


 Przygotowała:  E. Dąbrowska

 

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania