W dniu 10.01.2019r., VI grupa treningowa otrzymała Certyfikaty Ukończenia zajęć Treningu Zastępowania Agresji (ART)®. Trening prowadzony był przez trenów posiadających odpowiednie kwalifikacje tj. Panią Annę Poniewierkę – wychowawcę oraz Panią Elżbietę Dąbrowską – pedagoga. Podczas zajęć, które opierały się na poznawczo – behawioralnej metodzie zmiany zachowań, opracowanej w latach 80 – tych przez prof. Arnolda Goldsteina na Uniwersytecie Syracuze (USA) uczestnicy treningu przygotowywali i przedstawiali  prezentacje dotyczące codziennych sytuacji, podczas których doświadczali trudności w kontroli złości. Po przedstawionych prezentacjach otrzymywali od grupy oraz trenerów informacje zwrotne, które udzielane były według zasady „Co dobrze, co inaczej?”. Zgodnie z procedurami zajęć wychowankowie brali udział w Treningu Umiejętności Społecznych - gdzie mieli możliwość nabywania umiejętności prospołecznych umożliwiających właściwe funkcjonowanie społeczne, Treningu Kontroli Złości – którego celem było podwyższanie poziomu samokontroli, ograniczenie i kontrolowanie gniewu i agresji oraz Treningu Wnioskowania Moralnego – gdzie doświadczali dylematów moralnych, odkrywali wartości i podejmowali decyzje moralne.

Pokładamy nadzieje, że podejmowane oddziaływania w ramach treningu wspomogą naszych wychowanków w pokonywaniu własnych słabości, a w konsekwencji umożliwią właściwe funkcjonowanie w określonych rolach społecznych. W załączeniu zdjęcia z przeprowadzonych zajęć oraz uroczystego wręczenia certyfikatów.

Informacje o programie można znaleźć na stronach: Instytutu Amity, Fundacji KARAN, Barry Glick G&G Consultants LLC

Przygotowała:  E. Dąbrowska