Istnieje wiele nowoczesnych zimowych atrakcji, jednak jazda na sankach to mająca długą historię atrakcja dostarczająca frajdy i radości wszystkim dzieciom i nie tylko. Należy dodać, że jest to sport, który nie wymaga dużych nakładów finansowych, wystarczy zaśnieżona górka i sanki. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu wszelkich zasad bezpieczeństwa i zjeżdżać jedynie w miejscach, gdzie nie jesteśmy narażeni na wypadek.

Wychowankowie koła sportowego ,,Kolarz” w miesiącu grudniu i styczniu zamienili rowery właśnie na sanki. Zima, która przyniosła duże opady śniegu, dała nam możliwość szalonej zabawy, a okoliczne górki pozwalały cieszyć się jazdą. Wszystkie nasze wyjścia były przepełnione dużą dawką humoru, zdrowej rywalizacji oraz wspaniałej zabawy. Nie brakowało nam sił w pokonywaniu wysokich górek, by zjechać na sankach jeszcze raz.

Mamy nadzieję, że jeszcze przez jakiś czas, zima z nami zostanie i pozwoli cieszyć się sobą dalej.

Przygotowała:  A. Poniewierka