Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181217 160925

Ko zainteresowań plastyczne „Agat” w grudniu zrealizowało działania poświęcone wykonaniu dekoracji na spotkanie Wigilijne w naszym Ośrodku oraz zrobieniu świątecznych stroików w celu ozdobienia stołów. Prace na uroczystą Wigilię były wykonywane wspólnie z kołem zainteresowań „Anioły ze szkoły” pod opieką pani Pauliny Cieślik oraz panią Anną Poniewierką. Efekty tej współpracy były bardzo owocne. Podopieczni podczas wykonywania elementów dekoracyjnych do scenografii na Wigilię wykazali się dużą wyobraźnią twórczą, pomysłowością i zdolnościami manualnymi. Zaangażowanie i wykazana praca wychowanków w tym świątecznym okresie przyczynia się do ich ogólnego rozwoju. Przecież pełne i prawdziwe ludzkie życie nie jest możliwe zarówno bez pracy, jak też piękna estetycznego przeżywania. Taka forma zajęć jest okazją do odkrywania swoich zdolności plastycznych i technicznych, dzięki czemu rozwija się praktyczne umiejętności i zmysł estetyczny. Ponadto wychowankowie uczą się zaradności oraz współpracy w zespole.

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Jakub i Patryk, z gr. III Krzysztof i Maciej oraz Amadeusz, Michał i Wojciech z gr. IV.

W grudniu odbyło się cztery spotkania, na których zrealizowane zostały następujące tematy:

06.12.2018r. - „Stroiki Bożonarodzeniowe – układanie kompozycji z naturalnych elementów”.
11.12.2018r. - „Stroiki świąteczne na stoły – współpraca kół zainteresowań AGAT oraz ANIOŁY ZE SZKOŁY”.
12.12.2018r. - „Kontynuacja wykonywania stroików świątecznych na stoły - współpraca kół zainteresowań AGAT oraz ANIOŁY ZE SZKOŁY”.
18.12.2018r. - „Porządkowanie sali do zajęć plastycznych”.

 

 


 Przygotowała:  M. Sławska

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania