IMG 20181217 160925

Ko zainteresowań plastyczne „Agat” w grudniu zrealizowało działania poświęcone wykonaniu dekoracji na spotkanie Wigilijne w naszym Ośrodku oraz zrobieniu świątecznych stroików w celu ozdobienia stołów. Prace na uroczystą Wigilię były wykonywane wspólnie z kołem zainteresowań „Anioły ze szkoły” pod opieką pani Pauliny Cieślik oraz panią Anną Poniewierką. Efekty tej współpracy były bardzo owocne. Podopieczni podczas wykonywania elementów dekoracyjnych do scenografii na Wigilię wykazali się dużą wyobraźnią twórczą, pomysłowością i zdolnościami manualnymi. Zaangażowanie i wykazana praca wychowanków w tym świątecznym okresie przyczynia się do ich ogólnego rozwoju. Przecież pełne i prawdziwe ludzkie życie nie jest możliwe zarówno bez pracy, jak też piękna estetycznego przeżywania. Taka forma zajęć jest okazją do odkrywania swoich zdolności plastycznych i technicznych, dzięki czemu rozwija się praktyczne umiejętności i zmysł estetyczny. Ponadto wychowankowie uczą się zaradności oraz współpracy w zespole.

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Jakub i Patryk, z gr. III Krzysztof i Maciej oraz Amadeusz, Michał i Wojciech z gr. IV.

W grudniu odbyło się cztery spotkania, na których zrealizowane zostały następujące tematy:

06.12.2018r. - „Stroiki Bożonarodzeniowe – układanie kompozycji z naturalnych elementów”.
11.12.2018r. - „Stroiki świąteczne na stoły – współpraca kół zainteresowań AGAT oraz ANIOŁY ZE SZKOŁY”.
12.12.2018r. - „Kontynuacja wykonywania stroików świątecznych na stoły - współpraca kół zainteresowań AGAT oraz ANIOŁY ZE SZKOŁY”.
18.12.2018r. - „Porządkowanie sali do zajęć plastycznych”.

Przygotowała:  M. Sławska