Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181217 160925

Ko zainteresowań plastyczne „Agat” w grudniu zrealizowało działania poświęcone wykonaniu dekoracji na spotkanie Wigilijne w naszym Ośrodku oraz zrobieniu świątecznych stroików w celu ozdobienia stołów. Prace na uroczystą Wigilię były wykonywane wspólnie z kołem zainteresowań „Anioły ze szkoły” pod opieką pani Pauliny Cieślik oraz panią Anną Poniewierką. Efekty tej współpracy były bardzo owocne. Podopieczni podczas wykonywania elementów dekoracyjnych do scenografii na Wigilię wykazali się dużą wyobraźnią twórczą, pomysłowością i zdolnościami manualnymi. Zaangażowanie i wykazana praca wychowanków w tym świątecznym okresie przyczynia się do ich ogólnego rozwoju. Przecież pełne i prawdziwe ludzkie życie nie jest możliwe zarówno bez pracy, jak też piękna estetycznego przeżywania. Taka forma zajęć jest okazją do odkrywania swoich zdolności plastycznych i technicznych, dzięki czemu rozwija się praktyczne umiejętności i zmysł estetyczny. Ponadto wychowankowie uczą się zaradności oraz współpracy w zespole.

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Jakub i Patryk, z gr. III Krzysztof i Maciej oraz Amadeusz, Michał i Wojciech z gr. IV.

W grudniu odbyło się cztery spotkania, na których zrealizowane zostały następujące tematy:

06.12.2018r. - „Stroiki Bożonarodzeniowe – układanie kompozycji z naturalnych elementów”.
11.12.2018r. - „Stroiki świąteczne na stoły – współpraca kół zainteresowań AGAT oraz ANIOŁY ZE SZKOŁY”.
12.12.2018r. - „Kontynuacja wykonywania stroików świątecznych na stoły - współpraca kół zainteresowań AGAT oraz ANIOŁY ZE SZKOŁY”.
18.12.2018r. - „Porządkowanie sali do zajęć plastycznych”.

 

 


 Przygotowała:  M. Sławska

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania