W grudniu odbyły się cztery spotkania w ramach koła pierwszej pomocy. W tym miesiącu wychowankowie nauczyli się jak pomóc osobie chorej na epilepsję, porażonej prądem elektrycznym czy w jaki sposób powinni się zachować na miejscu wypadku.

- 3.12.2018 – Epilepsja - pierwsza pomoc w ataku padaczki. W zajęciach udział wzięło 7 wychowanków: Krzysztof, Daniel, Dariusz, Karol, Maciej, Piotr i Kacper.

- 08.12.2018 - Pierwsza pomoc w przypadku porażenia prądem elektrycznym. Zachowanie w czasie wyładowań atmosferycznych. W zajęciach wzięło udział 5 wychowanków: Michał, Jakub, Daniel, Dariusz, Maciej.

- 10.12.2018 - Pierwsza pomoc w przypadku porażenia prądem elektrycznym. Zachowanie w czasie wyładowań atmosferycznych. Zajęcia odbyły się dla 2 wychowanków: Krzysztofa i Karola.

- 21.12.2018 - Pierwsza pomoc przedmedyczna - łańcuch przeżycia. Osoba nieprzytomna. Jak rozpoznać zagrożenia i zachować się w miejscu wypadku. W zajęciach wzięło udział 2 wychowanków: Karol i Maciej.

Przygotowała:  K. Bednarczyk