IMG 20181217 160925

W miesiącu grudniu koło wolontariat "Silni sercem" zrealizowało dwa spotkania. Ogółem w kole uczestniczyło 8 wychowanków w łącznej liczbie 7 godzin.

Pierwszy wyjazd odbył się 5 grudnia 2018 roku do Kielc, gdzie nasi wychowankowie reprezentowali nasz Ośrodek na XIII Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu, która miała miejsce w Filharmonii Świętokrzyskiej. Działanie to było podjęte w ramach współpracy z drugim kołem wolontariatu „Anioły ze szkoły”, z którym aktywnie współpracujemy w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu. Szczegółowo nie będę opisywać tego wydarzenia, gdyż informacje na ten temat zostały już umieszczone na stronie internetowej na początku grudnia. Zapraszam do zapoznania się z nimi, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił.

Drugi wyjazd odbył się 17 grudnia 2018 roku do Domu Pomocy Społecznej w Rudkach, wzięło w nim udział czterech naszych wychowanków: Daniel Z., Karol W., Maciej P., Krzysztof W. Wtedy też nasi chłopcy wręczyli mieszkańcom kartkę z życzeniami bożonarodzeniowymi oraz noworocznymi. Później pomogli pensjonariuszom przygotowywać świąteczne ozdoby. Czas spędzony na miłych rozmowach upłynął nam bardzo szybko i przyjemnie. Kolejne wizyty już w Nowym 2019 Roku!

Przygotowała:  S. Grabda - Oszczypała