Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181217 160925

W miesiącu grudniu koło wolontariat "Silni sercem" zrealizowało dwa spotkania. Ogółem w kole uczestniczyło 8 wychowanków w łącznej liczbie 7 godzin.

Pierwszy wyjazd odbył się 5 grudnia 2018 roku do Kielc, gdzie nasi wychowankowie reprezentowali nasz Ośrodek na XIII Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu, która miała miejsce w Filharmonii Świętokrzyskiej. Działanie to było podjęte w ramach współpracy z drugim kołem wolontariatu „Anioły ze szkoły”, z którym aktywnie współpracujemy w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu. Szczegółowo nie będę opisywać tego wydarzenia, gdyż informacje na ten temat zostały już umieszczone na stronie internetowej na początku grudnia. Zapraszam do zapoznania się z nimi, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił.

Drugi wyjazd odbył się 17 grudnia 2018 roku do Domu Pomocy Społecznej w Rudkach, wzięło w nim udział czterech naszych wychowanków: Daniel Z., Karol W., Maciej P., Krzysztof W. Wtedy też nasi chłopcy wręczyli mieszkańcom kartkę z życzeniami bożonarodzeniowymi oraz noworocznymi. Później pomogli pensjonariuszom przygotowywać świąteczne ozdoby. Czas spędzony na miłych rozmowach upłynął nam bardzo szybko i przyjemnie. Kolejne wizyty już w Nowym 2019 Roku!

 


 Przygotowała:  S. Grabda - Oszczypała

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania