marzycielska poczta

Już po raz drugi w naszym Ośrodku przeprowadzono akcję pod nazwą „Napisz list do chorego dziecka”. Akcję zainicjowały panie M. Pawłowska i B. Rejnowicz. „Marzycielska Poczta” jest ogólnopolską akcją wspierania przewlekle chorych dzieci poprzez wysyłanie listów i kartek. Spędzające czas w szpitalach, w domach, bez możliwości kontaktu z rówieśnikami, dzieci bardzo chętnie czytają listy, które dostają. Czasem jest to dla nich jedyna szansa na kontakt ze światem zewnętrznym.

W dniach 27 listopada 2018r. do 7 grudnia 2018r. nasi podopieczni wspólnie z nauczycielami: panią M. Pawłowską i B. Rejnowicz korzystając ze strony internetowej www.marzycielskapoczta.pl wybrali profile czwórki dzieci, do których napisali listy, narysowali rysunki, stworzyli kartki bożonarodzeniowe. Następnie wszystko zostało spakowane i wysłane.

Zadanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy zapowiadają już udział w kolejnej takiej akcji.

Przygotowały: M. Pawłowska, B. Rejnowicz