2 Mistrzostwa w tenisie stolowym

W dniu 8 grudnia 2018 roku w Kielcach odbyły się „III Drużynowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego MOW-ów i MOS-ów w tenisie stołowym”, zorganizowane przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kielcach. Nasz Ośrodek reprezentowali: Kacper R., Patryk K., Eryk P., pod opieką pana Piotra Chrząszcza - nauczyciela wychowania fizycznego oraz pani Barbary Ziobro - wychowawcy.

Celem Turnieju było:

- wyłonienie najlepszej drużyny w województwie, w dyscyplinie – tenis stołowy wśród ośrodków resocjalizacyjnych;
- popularyzacja tenisa stołowego wśród wychowanków MOW-ów i MOS-ów;
-  integracja środowiska;
- wyrabianie nawyku higienicznego spędzania czasu wolnego przez aktywność ruchową;
- propagowanie zasady „fair play” i zdrowej sportowej rywalizacji.

W zawodach brały udział cztery Ośrodki z województwa świętokrzyskiego. Nasza placówka zajęła bardzo dobre drugie miejsce. Miejsce pierwsze zajęła placówka z Kielc, natomiast miejsce trzecie - Ośrodek z Kielc (zespół drugi).

Ideą tego wydarzenia była resocjalizacja poprzez sport, czyli eliminowanie objawów niedostosowania społecznego poprzez rywalizację sportową i grę w myśl zasad „fair play”. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha „fair play”. Udział placówek resocjalizacyjnych z terenu województwa świętokrzyskiego, a także poziom sportowy zawodników pozwala sądzić, iż tenis stołowy jest bardzo popularną dyscypliną, a tym samym dobrą metodą twórczej resocjalizacji.

Przygotowali: B. Ziobro, P. Chrząszcz