Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

2 Mistrzostwa w tenisie stolowym

W dniu 8 grudnia 2018 roku w Kielcach odbyły się „III Drużynowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego MOW-ów i MOS-ów w tenisie stołowym”, zorganizowane przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kielcach. Nasz Ośrodek reprezentowali: Kacper R., Patryk K., Eryk P., pod opieką pana Piotra Chrząszcza - nauczyciela wychowania fizycznego oraz pani Barbary Ziobro - wychowawcy.

Celem Turnieju było:

- wyłonienie najlepszej drużyny w województwie, w dyscyplinie – tenis stołowy wśród ośrodków resocjalizacyjnych;
- popularyzacja tenisa stołowego wśród wychowanków MOW-ów i MOS-ów;
-  integracja środowiska;
- wyrabianie nawyku higienicznego spędzania czasu wolnego przez aktywność ruchową;
- propagowanie zasady „fair play” i zdrowej sportowej rywalizacji.

W zawodach brały udział cztery Ośrodki z województwa świętokrzyskiego. Nasza placówka zajęła bardzo dobre drugie miejsce. Miejsce pierwsze zajęła placówka z Kielc, natomiast miejsce trzecie - Ośrodek z Kielc (zespół drugi).


Ideą tego wydarzenia była resocjalizacja poprzez sport, czyli eliminowanie objawów niedostosowania społecznego poprzez rywalizację sportową i grę w myśl zasad „fair play”. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha „fair play”. Udział placówek resocjalizacyjnych z terenu województwa świętokrzyskiego, a także poziom sportowy zawodników pozwala sądzić, iż tenis stołowy jest bardzo popularną dyscypliną, a tym samym dobrą metodą twórczej resocjalizacji.

 


 Przygotowali: B. Ziobro, P. Chrząszcz

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania