47575771 362250574537455 28833519912353792 n

Dnia 5 grudnia 2018 roku o godzinie 17.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej odbyła się XIII Świętokrzyska Gala Wolontariatu zorganizowana przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu, Regionalne Centrum Wolontariatu i Wolontariat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie
w Kielcach, podczas której odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Laur Wolontariatu. Data tej uroczystości nie została wybrana przypadkowo, gdyż tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele parlamentarzystów, władz z regionu świętokrzyskiego, organizacji pozarządowych, instytucji i placówek pomocowych oraz liczni wolontariusze, wśród których byli także wychowankowie naszego Ośrodka: Wojciech B., Sławomir M., Dawid Sz., Jakub M. oraz Michał A. pod opieką wychowawców prowadzących koła wolontariatu w ramach działającego w naszym Ośrodku Szkolnego Klubu Wolontariatu: p. Pauliny Cieślik i p. S. Grabdy –Oszczypały.

Trzeba przyznać, że nasi wychowankowie świetnie odnaleźli się w nowej sytuacji i poprzez wysoki poziom kultury osobistej godnie reprezentowali nasz Ośrodek. Udział w tak ważnej uroczystości był dla nas wszystkich ciekawym i bardzo inspirującym doświadczeniem. Skłonił nas do refleksji i nasunął wiele nowych pomysłów, które możemy wykorzystać w dalszej pracy wolontaryjnej. Przecież tak niewiele potrzeba, aby pomóc innym, wystarczy tylko chcieć,
a odrobina serca i uśmiechu nic przecież nie kosztuje.

Przygotowały: P. Cieślik, S. Grabda-Oszczypała