Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

48056365 488681771640317 7541022540873859072 n

Miniony miesiąc był miesiącem bardzo aktywnym dla naszego koła. W działaniach koła łącznie wzięło udział 19tu wychowanków. Oto działania które organizowaliśmy i braliśmy udział:

W dn. 06.11.18r. odwiedziliśmy Schronisko dla zwierząt w Dyminach gdzie wolontariuszami byli J. Katolik, M. Kurpas, M. Pokorski, wychowankowie z wielkim chęcią wzięli udział w wyjeździe, gdzie mieli możliwość wyprowadzania piesków na spacery. Możliwość obcowania ze zwierzakami, dania im chodź odrobiny uczucia, jest za każdym razem bardzo cennym doświadczeniem dla naszych chłopców i daje im dużo satysfakcji.


W dn. 20.11.2018r. we współpracy z kołem wolontariatu „Silni Sercem”, w ramach działającego w Ośrodku SKW zostało zorganizowane szkolenie z zakresu wolontariatu „I Ty możesz zostać Wolontariuszem”, zostało ono poprowadzone przez Pana Damiana Zegadło pracownika Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. W szkoleniu wzięło udział

10 ciu nowych wychowanków, którzy w takim szkoleniu jeszcze nie uczestniczyli, a wyrazili chęć do podejmowania działań wolontariackich w naszym Ośrodku.

W dniach 30.11.18r. i 01.12.18r. we współpracy z Bankiem Żywności w Kielcach wzięliśmy udział w „Świątecznej Zbiórce Żywności „.Podczas akcji wolontariusze z naszego Ośrodka zachęcali klientów TESCO przy ulicy Bohaterów Warszawy do podzielenia się z potrzebującymi artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności do spożycia. Zbiórce wzięli udział wychowankowie J. Katolik, M. Chrostowski, S. Michalski,
A. Laskowski, D. Szczerba, M. Pokorski. Akcja cieszyła się dużą popularnością, zarówno w piątek jak i w sobotę, łącznie przez 15 godzin, udało nam się zebrać 4 pełnie koszyki produktów żywnościowych. Jesteśmy dumni z klientów TESCO za okazane serce.

 


 Przygotowała: P. Cieślik

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania