48056365 488681771640317 7541022540873859072 n

Miniony miesiąc był miesiącem bardzo aktywnym dla naszego koła. W działaniach koła łącznie wzięło udział 19tu wychowanków. Oto działania które organizowaliśmy i braliśmy udział:

W dn. 06.11.18r. odwiedziliśmy Schronisko dla zwierząt w Dyminach gdzie wolontariuszami byli J. Katolik, M. Kurpas, M. Pokorski, wychowankowie z wielkim chęcią wzięli udział w wyjeździe, gdzie mieli możliwość wyprowadzania piesków na spacery. Możliwość obcowania ze zwierzakami, dania im chodź odrobiny uczucia, jest za każdym razem bardzo cennym doświadczeniem dla naszych chłopców i daje im dużo satysfakcji.

W dn. 20.11.2018r. we współpracy z kołem wolontariatu „Silni Sercem”, w ramach działającego w Ośrodku SKW zostało zorganizowane szkolenie z zakresu wolontariatu „I Ty możesz zostać Wolontariuszem”, zostało ono poprowadzone przez Pana Damiana Zegadło pracownika Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. W szkoleniu wzięło udział

10 ciu nowych wychowanków, którzy w takim szkoleniu jeszcze nie uczestniczyli, a wyrazili chęć do podejmowania działań wolontariackich w naszym Ośrodku.

W dniach 30.11.18r. i 01.12.18r. we współpracy z Bankiem Żywności w Kielcach wzięliśmy udział w „Świątecznej Zbiórce Żywności „.Podczas akcji wolontariusze z naszego Ośrodka zachęcali klientów TESCO przy ulicy Bohaterów Warszawy do podzielenia się z potrzebującymi artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności do spożycia. Zbiórce wzięli udział wychowankowie J. Katolik, M. Chrostowski, S. Michalski,
A. Laskowski, D. Szczerba, M. Pokorski. Akcja cieszyła się dużą popularnością, zarówno w piątek jak i w sobotę, łącznie przez 15 godzin, udało nam się zebrać 4 pełnie koszyki produktów żywnościowych. Jesteśmy dumni z klientów TESCO za okazane serce.

Przygotowała: P. Cieślik