Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

48056365 488681771640317 7541022540873859072 n

Miniony miesiąc był miesiącem bardzo aktywnym dla naszego koła. W działaniach koła łącznie wzięło udział 19tu wychowanków. Oto działania które organizowaliśmy i braliśmy udział:

W dn. 06.11.18r. odwiedziliśmy Schronisko dla zwierząt w Dyminach gdzie wolontariuszami byli J. Katolik, M. Kurpas, M. Pokorski, wychowankowie z wielkim chęcią wzięli udział w wyjeździe, gdzie mieli możliwość wyprowadzania piesków na spacery. Możliwość obcowania ze zwierzakami, dania im chodź odrobiny uczucia, jest za każdym razem bardzo cennym doświadczeniem dla naszych chłopców i daje im dużo satysfakcji.


W dn. 20.11.2018r. we współpracy z kołem wolontariatu „Silni Sercem”, w ramach działającego w Ośrodku SKW zostało zorganizowane szkolenie z zakresu wolontariatu „I Ty możesz zostać Wolontariuszem”, zostało ono poprowadzone przez Pana Damiana Zegadło pracownika Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. W szkoleniu wzięło udział

10 ciu nowych wychowanków, którzy w takim szkoleniu jeszcze nie uczestniczyli, a wyrazili chęć do podejmowania działań wolontariackich w naszym Ośrodku.

W dniach 30.11.18r. i 01.12.18r. we współpracy z Bankiem Żywności w Kielcach wzięliśmy udział w „Świątecznej Zbiórce Żywności „.Podczas akcji wolontariusze z naszego Ośrodka zachęcali klientów TESCO przy ulicy Bohaterów Warszawy do podzielenia się z potrzebującymi artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności do spożycia. Zbiórce wzięli udział wychowankowie J. Katolik, M. Chrostowski, S. Michalski,
A. Laskowski, D. Szczerba, M. Pokorski. Akcja cieszyła się dużą popularnością, zarówno w piątek jak i w sobotę, łącznie przez 15 godzin, udało nam się zebrać 4 pełnie koszyki produktów żywnościowych. Jesteśmy dumni z klientów TESCO za okazane serce.

 


 Przygotowała: P. Cieślik

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania