Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

kibicowanie w siatkowce 3

W listopadzie odbyło się 7 spotkań w ramach koła treningu siłowego „POWER GYM”, a mianowicie:

W dniu 06.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 5 wychowanków: Sławomir M., Jakub K., Mateusz K., Dawid W., Krzysztof W. Tematem głównym zajęć była: „Technika wykonywania ćwiczeń angażujących mięśnie: kończyn dolnych i górnych, brzucha, grzbietu, klatki piersiowej”.


W dniu 13.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Jakub K., Sławomir M., Mateusz K., Krzysztof W. Tematem głównym zajęć była: „Umiejętność stosowania odpowiednich metod treningu siłowego w zależności od możliwości, potrzeb i zainteresowań”.


W dniu 17.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 5 wychowanków: Patryk K., Jakub K., Sławomir M., Eryk P., Wojciech B. Tematem głównym zajęć było: „Kształtowanie zdolności siłowych mięśni: kończyn dolnych i górnych, brzucha, grzbietu, klatki piersiowej”.


W dniu 20.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Patryk K., Sławomr M., Kamil B., Eryk P. Tematem głównym zajęć był: „Dobór ćwiczeń stymulujących rozwój poszczególnych grup mięśniowych poprzez ćwiczenia o charakterze kondycyjno-wytrzymałościowo-siłowym”.


W dniu 23.11.2018r. w wyjeździe na mecz piłki siatkowej do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Sławomir M., Dawid S., Jakub K., Kamil B. Kluczowym punktem wyjazdu było kibicowanie meczowi w III Świętokrzyskiej Lidze Kobiet, który rozegrany był pomiędzy klubami: ŁKS „Adamówki” Łagów a MUKS „Piątka” Sandomierz.


W dniu 27.11.2018r. w wyjeździe i aktywnym udziale w Szkolnych Mistrzostwach Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w wyciskaniu sztangi leżąc do III LO im. C. K. Norwida w Kielcach, wzięło udział 5 wychowanków: Jakub K., Sławomir M., Dawid S., Kamil B., Mateusz K. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy z kołem fotograficznym „Obiektyw” (panem Ryszardem Mikulą). Działanie wspólne pt.: „Fotografia sportowa”.


Więcej szczegółowych informacji i zdjęć można znaleźć w osobnym opisie na stronie: „Udział naszych wychowanków w XVII Mistrzostwach Kielc 2018 w wyciskaniu sztangi leżąc”


W dniu 30.11.2018r. w wyjeździe na mecz piłki siatkowej do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Dawid S., Kamil B., Jakub K., Mateusz K. Kluczowym punktem wyjazdu było kibicowanie meczowi w III Świętokrzyskiej Lidze Kobiet, który rozegrany był pomiędzy klubami: ŁKS „Adamówki” Łagów a SPS „Construction” Kielce.


Sportowe zajęcia pozalekcyjne w Ośrodku cieszą się dużym zainteresowaniem. Głównym celem takich spotkań jest ukazanie naszej młodzieży sposobu na spędzenie w sposób aktywny wolnego czasu, integrację w grupach rówieśniczych, promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów, rozwijanie zainteresowań sportowych i rekreacyjnych oraz kształtowanie przyzwyczajeń i nawyków aktywnego i kulturalnego wypoczynku.

 


 Przygotowała: B. Ziobro

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania