Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

kibicowanie w siatkowce 3

W listopadzie odbyło się 7 spotkań w ramach koła treningu siłowego „POWER GYM”, a mianowicie:

W dniu 06.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 5 wychowanków: Sławomir M., Jakub K., Mateusz K., Dawid W., Krzysztof W. Tematem głównym zajęć była: „Technika wykonywania ćwiczeń angażujących mięśnie: kończyn dolnych i górnych, brzucha, grzbietu, klatki piersiowej”.


W dniu 13.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Jakub K., Sławomir M., Mateusz K., Krzysztof W. Tematem głównym zajęć była: „Umiejętność stosowania odpowiednich metod treningu siłowego w zależności od możliwości, potrzeb i zainteresowań”.


W dniu 17.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 5 wychowanków: Patryk K., Jakub K., Sławomir M., Eryk P., Wojciech B. Tematem głównym zajęć było: „Kształtowanie zdolności siłowych mięśni: kończyn dolnych i górnych, brzucha, grzbietu, klatki piersiowej”.


W dniu 20.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Patryk K., Sławomr M., Kamil B., Eryk P. Tematem głównym zajęć był: „Dobór ćwiczeń stymulujących rozwój poszczególnych grup mięśniowych poprzez ćwiczenia o charakterze kondycyjno-wytrzymałościowo-siłowym”.


W dniu 23.11.2018r. w wyjeździe na mecz piłki siatkowej do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Sławomir M., Dawid S., Jakub K., Kamil B. Kluczowym punktem wyjazdu było kibicowanie meczowi w III Świętokrzyskiej Lidze Kobiet, który rozegrany był pomiędzy klubami: ŁKS „Adamówki” Łagów a MUKS „Piątka” Sandomierz.


W dniu 27.11.2018r. w wyjeździe i aktywnym udziale w Szkolnych Mistrzostwach Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w wyciskaniu sztangi leżąc do III LO im. C. K. Norwida w Kielcach, wzięło udział 5 wychowanków: Jakub K., Sławomir M., Dawid S., Kamil B., Mateusz K. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy z kołem fotograficznym „Obiektyw” (panem Ryszardem Mikulą). Działanie wspólne pt.: „Fotografia sportowa”.


Więcej szczegółowych informacji i zdjęć można znaleźć w osobnym opisie na stronie: „Udział naszych wychowanków w XVII Mistrzostwach Kielc 2018 w wyciskaniu sztangi leżąc”


W dniu 30.11.2018r. w wyjeździe na mecz piłki siatkowej do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Dawid S., Kamil B., Jakub K., Mateusz K. Kluczowym punktem wyjazdu było kibicowanie meczowi w III Świętokrzyskiej Lidze Kobiet, który rozegrany był pomiędzy klubami: ŁKS „Adamówki” Łagów a SPS „Construction” Kielce.


Sportowe zajęcia pozalekcyjne w Ośrodku cieszą się dużym zainteresowaniem. Głównym celem takich spotkań jest ukazanie naszej młodzieży sposobu na spędzenie w sposób aktywny wolnego czasu, integrację w grupach rówieśniczych, promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów, rozwijanie zainteresowań sportowych i rekreacyjnych oraz kształtowanie przyzwyczajeń i nawyków aktywnego i kulturalnego wypoczynku.

 


 Przygotowała: B. Ziobro

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania