kibicowanie w siatkowce 3

W listopadzie odbyło się 7 spotkań w ramach koła treningu siłowego „POWER GYM”, a mianowicie:

W dniu 06.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 5 wychowanków: Sławomir M., Jakub K., Mateusz K., Dawid W., Krzysztof W. Tematem głównym zajęć była: „Technika wykonywania ćwiczeń angażujących mięśnie: kończyn dolnych i górnych, brzucha, grzbietu, klatki piersiowej”.

W dniu 13.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Jakub K., Sławomir M., Mateusz K., Krzysztof W. Tematem głównym zajęć była: „Umiejętność stosowania odpowiednich metod treningu siłowego w zależności od możliwości, potrzeb i zainteresowań”.

W dniu 17.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 5 wychowanków: Patryk K., Jakub K., Sławomir M., Eryk P., Wojciech B. Tematem głównym zajęć było: „Kształtowanie zdolności siłowych mięśni: kończyn dolnych i górnych, brzucha, grzbietu, klatki piersiowej”.

W dniu 20.11.2018r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Patryk K., Sławomr M., Kamil B., Eryk P. Tematem głównym zajęć był: „Dobór ćwiczeń stymulujących rozwój poszczególnych grup mięśniowych poprzez ćwiczenia o charakterze kondycyjno-wytrzymałościowo-siłowym”.

W dniu 23.11.2018r. w wyjeździe na mecz piłki siatkowej do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Sławomir M., Dawid S., Jakub K., Kamil B. Kluczowym punktem wyjazdu było kibicowanie meczowi w III Świętokrzyskiej Lidze Kobiet, który rozegrany był pomiędzy klubami: ŁKS „Adamówki” Łagów a MUKS „Piątka” Sandomierz.

W dniu 27.11.2018r. w wyjeździe i aktywnym udziale w Szkolnych Mistrzostwach Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w wyciskaniu sztangi leżąc do III LO im. C. K. Norwida w Kielcach, wzięło udział 5 wychowanków: Jakub K., Sławomir M., Dawid S., Kamil B., Mateusz K. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy z kołem fotograficznym „Obiektyw” (panem Ryszardem Mikulą). Działanie wspólne pt.: „Fotografia sportowa”.

Więcej szczegółowych informacji i zdjęć można znaleźć w osobnym opisie na stronie: „Udział naszych wychowanków w XVII Mistrzostwach Kielc 2018 w wyciskaniu sztangi leżąc”

W dniu 30.11.2018r. w wyjeździe na mecz piłki siatkowej do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Dawid S., Kamil B., Jakub K., Mateusz K. Kluczowym punktem wyjazdu było kibicowanie meczowi w III Świętokrzyskiej Lidze Kobiet, który rozegrany był pomiędzy klubami: ŁKS „Adamówki” Łagów a SPS „Construction” Kielce.

Sportowe zajęcia pozalekcyjne w Ośrodku cieszą się dużym zainteresowaniem. Głównym celem takich spotkań jest ukazanie naszej młodzieży sposobu na spędzenie w sposób aktywny wolnego czasu, integrację w grupach rówieśniczych, promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów, rozwijanie zainteresowań sportowych i rekreacyjnych oraz kształtowanie przyzwyczajeń i nawyków aktywnego i kulturalnego wypoczynku.

Przygotowała: B. Ziobro