IMG 20181203 080839

W dniu 3 grudnia 2018r. podopieczni naszego Ośrodka, jak co roku, wzięli udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Reprezentowali nas wychowankowie Jakub oraz Amadeusz pod opieką wychowawczyni Marty Sławskiej. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się dużo wcześniej. Teraz mogliśmy zaprezentować to wszystko, co udało nam się stworzyć. Na tegoroczny kiermasz przygotowaliśmy choinki, stroiki, kolorowe szyszki i zawieszki oraz aniołki. Przeróżne ozdoby świąteczne na każdym stanowisku lśniły i kusiły swoim niepowtarzalnym urokiem. Atmosfera podczas kiermaszu była radosna i wprowadziła nas w magię Świąt Bożego Narodzenia.

Ręcznie robione świąteczne stroiki zostały przygotowane na zajęciach w ramach współpracy kół zainteresowań: plastycznego „Agat” pod opieką wychowawczyni pani M. Sławskiej oraz sportowego „FC Rembów” pod opieką wychowawczyni pani M. Koteckiej. W trakcie przygotowań najbardziej wyróżnili się wychowankowie: Patryk i Jakub z gr. I, Michał i Jakub z gr. II oraz Amadeusz z gr. IV.

Podopieczni, podczas wykonywania świątecznych stroików, wykazali się zdolnościami manualnymi i wyobraźnią twórczą. Dzięki temu rozwijają praktyczne umiejętności i zmysł estetyczny, kształtując przy tym dbałość o higienę pracy. Zdobyte umiejętności są dla nich inspiracją do przygotowania bożonarodzeniowych dekoracji w swoich domach rodzinnych. Udział w kiermaszu był również dla wychowanków okazją do integracji ze środowiskiem lokalnym.

Przygotowała: M. Sławska