Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181203 080839

W dniu 3 grudnia 2018r. podopieczni naszego Ośrodka, jak co roku, wzięli udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Reprezentowali nas wychowankowie Jakub oraz Amadeusz pod opieką wychowawczyni Marty Sławskiej. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się dużo wcześniej. Teraz mogliśmy zaprezentować to wszystko, co udało nam się stworzyć. Na tegoroczny kiermasz przygotowaliśmy choinki, stroiki, kolorowe szyszki i zawieszki oraz aniołki. Przeróżne ozdoby świąteczne na każdym stanowisku lśniły i kusiły swoim niepowtarzalnym urokiem. Atmosfera podczas kiermaszu była radosna i wprowadziła nas w magię Świąt Bożego Narodzenia.

Ręcznie robione świąteczne stroiki zostały przygotowane na zajęciach w ramach współpracy kół zainteresowań: plastycznego „Agat” pod opieką wychowawczyni pani M. Sławskiej oraz sportowego „FC Rembów” pod opieką wychowawczyni pani M. Koteckiej. W trakcie przygotowań najbardziej wyróżnili się wychowankowie: Patryk i Jakub z gr. I, Michał i Jakub z gr. II oraz Amadeusz z gr. IV.


Podopieczni, podczas wykonywania świątecznych stroików, wykazali się zdolnościami manualnymi i wyobraźnią twórczą. Dzięki temu rozwijają praktyczne umiejętności i zmysł estetyczny, kształtując przy tym dbałość o higienę pracy. Zdobyte umiejętności są dla nich inspiracją do przygotowania bożonarodzeniowych dekoracji w swoich domach rodzinnych. Udział w kiermaszu był również dla wychowanków okazją do integracji ze środowiskiem lokalnym.

 


 Przygotowała: M. Sławska

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania