Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181203 080839

W dniu 3 grudnia 2018r. podopieczni naszego Ośrodka, jak co roku, wzięli udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Reprezentowali nas wychowankowie Jakub oraz Amadeusz pod opieką wychowawczyni Marty Sławskiej. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się dużo wcześniej. Teraz mogliśmy zaprezentować to wszystko, co udało nam się stworzyć. Na tegoroczny kiermasz przygotowaliśmy choinki, stroiki, kolorowe szyszki i zawieszki oraz aniołki. Przeróżne ozdoby świąteczne na każdym stanowisku lśniły i kusiły swoim niepowtarzalnym urokiem. Atmosfera podczas kiermaszu była radosna i wprowadziła nas w magię Świąt Bożego Narodzenia.

Ręcznie robione świąteczne stroiki zostały przygotowane na zajęciach w ramach współpracy kół zainteresowań: plastycznego „Agat” pod opieką wychowawczyni pani M. Sławskiej oraz sportowego „FC Rembów” pod opieką wychowawczyni pani M. Koteckiej. W trakcie przygotowań najbardziej wyróżnili się wychowankowie: Patryk i Jakub z gr. I, Michał i Jakub z gr. II oraz Amadeusz z gr. IV.


Podopieczni, podczas wykonywania świątecznych stroików, wykazali się zdolnościami manualnymi i wyobraźnią twórczą. Dzięki temu rozwijają praktyczne umiejętności i zmysł estetyczny, kształtując przy tym dbałość o higienę pracy. Zdobyte umiejętności są dla nich inspiracją do przygotowania bożonarodzeniowych dekoracji w swoich domach rodzinnych. Udział w kiermaszu był również dla wychowanków okazją do integracji ze środowiskiem lokalnym.

 


 Przygotowała: M. Sławska

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania