Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181019 163829

Koło zainteresowań plastyczne „Agat” w październiku i listopadzie zrealizowało działania poświęcone wykonaniu dekoracji na uroczystą akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości oraz  zrobieniu stroików na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Prace na kiermasz były wykonywane wspólnie z kołem zainteresowań „FC Rembów” pod opieką pani Magdaleny Koteckiej. Efekty tej współpracy były bardzo owocne. Stosowanie różnych technik plastycznych i technicznych jest dla podopiecznych interesującą formą pracy i jednocześnie zabawy. Wychowankowie wykazali się wyobraźnią twórczą i mogli pochwalić się ciekawymi artystycznymi pomysłami. 

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Jakub i Patryk, z gr. II  Michał i Jakub, z gr. III Kamil, Rafał, Jakub i Karol oraz Amadeusz z gr. IV.

W październiku i listopadzie odbyło się osiem spotkań, na których zrealizowane zostały następujące tematy: 

19.10.2018r. - „Wykonywanie elementów dekoracji okolicznościowych - Święto Odzyskania Niepodległości”.

30.10.2018r. - „Wykonywanie elementów dekoracyjnych na akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości”.

07.11.2018r. - „Współpraca z kołem zainteresowań sportowym FC REMBÓW - wykonywanie elementów dekoracyjnych na kiermasz świąteczny”.

08.11.2018r. - „Scenografia jako dziedzina sztuki - wykonanie okolicznościowej scenografii na Święto Odzyskania Niepodległości”.

14.11.2018r. - „Współpraca z kołem zainteresowań FC Rembów - wykonywanie stroików świątecznych na kiermasz”.

22.11.2018r. - „Współpraca z kołem zainteresowań sportowym FC Rembów - wykonywanie elementów dekoracyjnych na kiermasz świąteczny - kontynuacja działań”.

28.11.2018r. - „Współpraca z kołem zainteresowań FC Rembów - kontynuacja wykonywania stroików na Kiermasz Bożonarodzeniowy do Starostwa Powiatowego w Kielcach”.

30.11.2018r. - „Ozdabianie stroików na Kiermasz Bożonarodzeniowy”.

 


 Przygotowała: M. Sławska

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania