45623283 304573200145089 8395311194113572864 n

W dniu 27.10.2018r. odbył się w naszym Ośrodku Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym, który już od 2014 roku cieszy się nie słabnącą popularnością wśród naszych wychowanków. W tym roku wzięło w nim udział dwudziestu dwóch naszych podopiecznych. Organizatorami konkursu były p. Anna Poniewierka i p. Paulina Cieślik.

Celem konkursu było sprawdzenie poziomu znajomości elementarnych przepisów ruchu drogowego oraz zasad zachowania się na drogach (w terenie zabudowanym

i niezabudowanym, w ruchu ulicznym, na przejściach dla pieszych). Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad z zakresu bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, umiejętnością rozpoznawania podstawowych znaków drogowych i znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Formą konkursu był quiz podczas którego wychowankowie losując odpowiadali na przygotowane wcześniej pytania. W eliminacjach wyłoniono 3 miejsca. 3 miejsce zajął wychowanek Dawid S., 2 miejsce – Kamil B., pierwsze miejsce zajął Jakub M. Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody.

Przygotowała: P. Cieślik