20181004 171933

W październiku odbyło się 5 spotkań w ramach koła sportowego „FC Rembów”.

W dniu 28.09.2018r. i 04.10.2018r. w zajęciach organizacyjnych wzięło udział 13 wychowanków.

W dniu 12 i 14.10.2018r., w zajęciach wzięło udział 12 wychowanków. Głównym celem spotkania były: Ogólne pojęcia dotyczące gry w piłkę nożną.

W dniu 25.10.2018r. w treningu na boisku trawiastym uczestniczyło 4 wychowanków, tematem treningu były: Cele i zadania współzawodnictwa sportowego.

Rola sportu w rozwoju społeczeństwa jest bardzo istotna, a wychowanie fizyczne i sport w szkole, ze względu na aktywizowanie dzieci i młodzieży, ma niezwykle ważne znaczenie w wymiarze społecznym i indywidualnym. Ta aktywność wpływa bezpośrednio na kondycję fizyczną i psychiczną, poprawia zdrowotność, buduje nawyki aktywności ruchowej. Zajęcia sportowe uczą pracy w zespole, rywalizacji fair play, dążenia do osiągania celu nawet za cenę sporego wysiłku, organizowania swojego czasu.

Potrzeba ruchu jest u chłopców szczególnie istotna, dlatego w naszym Ośrodku staramy się zapewnić go jak najwięcej. Dbamy o to, by w naszej ofercie znajdowało się wiele zajęć, w których sport gra główną rolę. Podczas nich chłopcy kształtują silny charakter i rozwijają sprawność fizyczną.

Przygotowała: M. Kotecka