6

W tym roku szkolnym tak jak i w poprzednim postanowiliśmy kontynuować współpracę ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Dyminach. W październiku odbyły się dwa takie wyjazdy,:

- pierwszy w dn. 16.10.18r.- w wyjeździe wzięli udział: Eryk P., Amadeusz L., Kacper R.

- drugi w dn. 23.10.18r. – w wyjeździe wzięli udział: Jakub K., Sławomir M., Mateusz K., Maciej P.

Naszym zadaniem było wyprowadzanie psów na spacery. Zwierzęta skrzywdzone przez los, choć nieufne , lękliwe, zawsze są wdzięczne za każde pogłaskanie, za każdą poświęconą im chwilę. Doceniają to, co się dla nich robi. Niezależnie od tego, ile złego spotkało je od ludzi
w przeszłości.

Poprzez takie wizyty chcemy uwrażliwić naszych wychowanków na cierpienie i los porzuconych, opuszczonych zwierząt. Kontakt z nimi ma dla naszych wychowanków wymiar terapeutyczny, przynosi im to dużo satysfakcji, radości, daje poczucie bycia potrzebnymi.

Będziemy czynić dobro - bo dobro powraca w różnej postaci.

Przygotowała: P. Cieślik