Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181026 115135

W dniu 26.10.2018 roku pięciu naszych wychowanków: Jakub, Kacper, Michał, Jakub i Sławomir wzięło udział w uroczystych obchodach Dnia Edukacji Narodowej, który został zorganizowany dla całego Powiatu Kieleckiego.  W uroczystości uczestniczyli: Starosta Kielecki Michał Godowski, Wicestarosta Kielecki Zenon Janus, przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach – Jan Cedro oraz członkowie Zarządu Powiatu – Bogdan Gierada, Marek Kwiecień i Józef Szczepańczyk. Gośćmi uroczystości byli Tomasz Pleban – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, Ryszard Barwinek – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kielcach, Janusz Wojkowski – Przewodniczący Komisji  Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Powiatu Rady Powiatu w Kielcach, dyrektorzy i wicedyrektorzy oraz kierownicy placówek oświatowych Powiatu Kieleckiego. Podczas tej uroczystości nasi wychowankowie: Jakub i Kacper dołożyli wszelkich starań aby cała uroczystość przebiegła w miłej atmosferze a Jakub, Sławomir i Michał mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności teatralno – kabaretowe i wystąpić w skeczu „Rada Pedagogiczna”. Gromkie brawa i salwy śmiechu dodały naszym wychowankom odwagi i sprawiły im ogromną radość. Dzięki uprzejmości Pana Artura Kurtka wychowankowie mieli możliwość wjechać na 12 piętro Hotelu Kongresowego i z tarasu podziwiać panoramę Kielc i okolic, co było dodatkowa atrakcją tego i tak pełnego wrażeń dnia.

 


 Przygotowała: K. Bednarczyk

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania