Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181026 115135

W dniu 26.10.2018 roku pięciu naszych wychowanków: Jakub, Kacper, Michał, Jakub i Sławomir wzięło udział w uroczystych obchodach Dnia Edukacji Narodowej, który został zorganizowany dla całego Powiatu Kieleckiego.  W uroczystości uczestniczyli: Starosta Kielecki Michał Godowski, Wicestarosta Kielecki Zenon Janus, przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach – Jan Cedro oraz członkowie Zarządu Powiatu – Bogdan Gierada, Marek Kwiecień i Józef Szczepańczyk. Gośćmi uroczystości byli Tomasz Pleban – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, Ryszard Barwinek – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kielcach, Janusz Wojkowski – Przewodniczący Komisji  Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Powiatu Rady Powiatu w Kielcach, dyrektorzy i wicedyrektorzy oraz kierownicy placówek oświatowych Powiatu Kieleckiego. Podczas tej uroczystości nasi wychowankowie: Jakub i Kacper dołożyli wszelkich starań aby cała uroczystość przebiegła w miłej atmosferze a Jakub, Sławomir i Michał mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności teatralno – kabaretowe i wystąpić w skeczu „Rada Pedagogiczna”. Gromkie brawa i salwy śmiechu dodały naszym wychowankom odwagi i sprawiły im ogromną radość. Dzięki uprzejmości Pana Artura Kurtka wychowankowie mieli możliwość wjechać na 12 piętro Hotelu Kongresowego i z tarasu podziwiać panoramę Kielc i okolic, co było dodatkowa atrakcją tego i tak pełnego wrażeń dnia.

 


 Przygotowała: K. Bednarczyk

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania