IMG 20181026 115135

W dniu 26.10.2018 roku pięciu naszych wychowanków: Jakub, Kacper, Michał, Jakub i Sławomir wzięło udział w uroczystych obchodach Dnia Edukacji Narodowej, który został zorganizowany dla całego Powiatu Kieleckiego.  W uroczystości uczestniczyli: Starosta Kielecki Michał Godowski, Wicestarosta Kielecki Zenon Janus, przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach – Jan Cedro oraz członkowie Zarządu Powiatu – Bogdan Gierada, Marek Kwiecień i Józef Szczepańczyk. Gośćmi uroczystości byli Tomasz Pleban – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, Ryszard Barwinek – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kielcach, Janusz Wojkowski – Przewodniczący Komisji  Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Powiatu Rady Powiatu w Kielcach, dyrektorzy i wicedyrektorzy oraz kierownicy placówek oświatowych Powiatu Kieleckiego. Podczas tej uroczystości nasi wychowankowie: Jakub i Kacper dołożyli wszelkich starań aby cała uroczystość przebiegła w miłej atmosferze a Jakub, Sławomir i Michał mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności teatralno – kabaretowe i wystąpić w skeczu „Rada Pedagogiczna”. Gromkie brawa i salwy śmiechu dodały naszym wychowankom odwagi i sprawiły im ogromną radość. Dzięki uprzejmości Pana Artura Kurtka wychowankowie mieli możliwość wjechać na 12 piętro Hotelu Kongresowego i z tarasu podziwiać panoramę Kielc i okolic, co było dodatkowa atrakcją tego i tak pełnego wrażeń dnia.

Przygotowała: K. Bednarczyk