Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

1

W październiku odbyły się cztery spotkania w ramach koła treningu siłowego „POWER GYM”, a mianowicie:

W dniu 02.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 5 wychowanków: gr. II - Sławomir M., Dawid S., gr. III - Kamil B., Daniel L., Krzysztof W. Tematem głównym zajęć było: „Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa panującymi na siłowni, regulaminem siłowni oraz z obsługą sprzętu treningowego. Ogólna pogadanka na temat ćwiczeń siłowych, szczegółowe bhp na siłowni, pokaz i objaśnienie przykładowych ćwiczeń, określenie maksymalnych obciążeń”.


W dniu 09.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 4 wychowanków: gr. II - Sławomir M., Dawid S., gr. III - Kamil B., Jakub K. Tematem głównym zajęć była: „Umiejętność stosowania ćwiczeń rozciągających przed, po i w trakcie ćwiczeń siłowych. Sposoby samo asekuracji podczas ćwiczeń”.


W dniu 16.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 5 wychowanków: gr. II - Sławomir M., gr. III - Kamil B., Jakub K., Rafał K., Daniel Z. Tematem głównym zajęć było: „Dla zdrowia i dobrej sylwetki. Poznanie szkodliwości nieumiejętnego stosowania ćwiczeń siłowych”.


W dniu 23.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 5 wychowanków: gr. II - Sławomir M., gr. III - Kamil B., Rafał K., Mateusz K., Daniel Z. Tematem głównym zajęć była: „Technika wykonania ćwiczeń kształtujących główne partie mięśniowe: przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie na ławce leżąc, martwy ciąg, podciąganie na drążku”.


Podstawowym założeniem działalności koła jest zachęcenie wychowanków do aktywnego spędzania czasu wolnego, a także rozwijania sportowych zainteresowań i uzdolnień. Zajęcia mają na celu rozbudzenie u uczniów potrzeby aktywności fizycznej, jako elementu zdrowego stylu życia oraz utrwalenie i pogłębienie znajomości zasad troski o zdrowie i sprawność fizyczną, uwarunkowanych systematycznym uprawianiem różnych form aktywności sportowej. W zajęciach uczestniczą wychowankowie, którzy chcą doskonalić swoją sprawność i tężyznę fizyczną. W trakcie zajęć wychowankowie poznają podstawowe wiadomości na temat różnego rodzaju treningu siłowego. Zdobywają umiejętności jak wykonywać prawidłowo ćwiczenia na poszczególne partie mięśni ciała. Uczą się asekuracji i bezpiecznego treningu. W ramach zajęć chłopcy zdobywają również wiedzę odnośnie zdrowego trybu życia i racjonalnego odżywiania się. Pod wpływem ćwiczeń na siłowni, wychowankowie nauczą się w sposób pozytywny i akceptowany społecznie rozładowywać emocje pod kontrolą profesjonalnego trenera. Zajęcia z treningu siłowego odbywają się w budynku Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie, pod czujnym okiem pana Klaudiusza Lasoty - wykwalifikowanego instruktora rekreacji ruchowej - fitness i ćwiczeń siłowych.

 


 Przygotowała: B. Ziobro

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania