Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

1

W październiku odbyły się cztery spotkania w ramach koła treningu siłowego „POWER GYM”, a mianowicie:

W dniu 02.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 5 wychowanków: gr. II - Sławomir M., Dawid S., gr. III - Kamil B., Daniel L., Krzysztof W. Tematem głównym zajęć było: „Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa panującymi na siłowni, regulaminem siłowni oraz z obsługą sprzętu treningowego. Ogólna pogadanka na temat ćwiczeń siłowych, szczegółowe bhp na siłowni, pokaz i objaśnienie przykładowych ćwiczeń, określenie maksymalnych obciążeń”.


W dniu 09.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 4 wychowanków: gr. II - Sławomir M., Dawid S., gr. III - Kamil B., Jakub K. Tematem głównym zajęć była: „Umiejętność stosowania ćwiczeń rozciągających przed, po i w trakcie ćwiczeń siłowych. Sposoby samo asekuracji podczas ćwiczeń”.


W dniu 16.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 5 wychowanków: gr. II - Sławomir M., gr. III - Kamil B., Jakub K., Rafał K., Daniel Z. Tematem głównym zajęć było: „Dla zdrowia i dobrej sylwetki. Poznanie szkodliwości nieumiejętnego stosowania ćwiczeń siłowych”.


W dniu 23.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 5 wychowanków: gr. II - Sławomir M., gr. III - Kamil B., Rafał K., Mateusz K., Daniel Z. Tematem głównym zajęć była: „Technika wykonania ćwiczeń kształtujących główne partie mięśniowe: przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie na ławce leżąc, martwy ciąg, podciąganie na drążku”.


Podstawowym założeniem działalności koła jest zachęcenie wychowanków do aktywnego spędzania czasu wolnego, a także rozwijania sportowych zainteresowań i uzdolnień. Zajęcia mają na celu rozbudzenie u uczniów potrzeby aktywności fizycznej, jako elementu zdrowego stylu życia oraz utrwalenie i pogłębienie znajomości zasad troski o zdrowie i sprawność fizyczną, uwarunkowanych systematycznym uprawianiem różnych form aktywności sportowej. W zajęciach uczestniczą wychowankowie, którzy chcą doskonalić swoją sprawność i tężyznę fizyczną. W trakcie zajęć wychowankowie poznają podstawowe wiadomości na temat różnego rodzaju treningu siłowego. Zdobywają umiejętności jak wykonywać prawidłowo ćwiczenia na poszczególne partie mięśni ciała. Uczą się asekuracji i bezpiecznego treningu. W ramach zajęć chłopcy zdobywają również wiedzę odnośnie zdrowego trybu życia i racjonalnego odżywiania się. Pod wpływem ćwiczeń na siłowni, wychowankowie nauczą się w sposób pozytywny i akceptowany społecznie rozładowywać emocje pod kontrolą profesjonalnego trenera. Zajęcia z treningu siłowego odbywają się w budynku Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie, pod czujnym okiem pana Klaudiusza Lasoty - wykwalifikowanego instruktora rekreacji ruchowej - fitness i ćwiczeń siłowych.

 


 Przygotowała: B. Ziobro

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania