1

W październiku odbyły się cztery spotkania w ramach koła treningu siłowego „POWER GYM”, a mianowicie:

W dniu 02.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 5 wychowanków: gr. II - Sławomir M., Dawid S., gr. III - Kamil B., Daniel L., Krzysztof W. Tematem głównym zajęć było: „Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa panującymi na siłowni, regulaminem siłowni oraz z obsługą sprzętu treningowego. Ogólna pogadanka na temat ćwiczeń siłowych, szczegółowe bhp na siłowni, pokaz i objaśnienie przykładowych ćwiczeń, określenie maksymalnych obciążeń”.

W dniu 09.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 4 wychowanków: gr. II - Sławomir M., Dawid S., gr. III - Kamil B., Jakub K. Tematem głównym zajęć była: „Umiejętność stosowania ćwiczeń rozciągających przed, po i w trakcie ćwiczeń siłowych. Sposoby samo asekuracji podczas ćwiczeń”.

W dniu 16.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 5 wychowanków: gr. II - Sławomir M., gr. III - Kamil B., Jakub K., Rafał K., Daniel Z. Tematem głównym zajęć było: „Dla zdrowia i dobrej sylwetki. Poznanie szkodliwości nieumiejętnego stosowania ćwiczeń siłowych”.

W dniu 23.10.2018r., w wyjeździe na siłownię do wzięło udział 5 wychowanków: gr. II - Sławomir M., gr. III - Kamil B., Rafał K., Mateusz K., Daniel Z. Tematem głównym zajęć była: „Technika wykonania ćwiczeń kształtujących główne partie mięśniowe: przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie na ławce leżąc, martwy ciąg, podciąganie na drążku”.

Podstawowym założeniem działalności koła jest zachęcenie wychowanków do aktywnego spędzania czasu wolnego, a także rozwijania sportowych zainteresowań i uzdolnień. Zajęcia mają na celu rozbudzenie u uczniów potrzeby aktywności fizycznej, jako elementu zdrowego stylu życia oraz utrwalenie i pogłębienie znajomości zasad troski o zdrowie i sprawność fizyczną, uwarunkowanych systematycznym uprawianiem różnych form aktywności sportowej. W zajęciach uczestniczą wychowankowie, którzy chcą doskonalić swoją sprawność i tężyznę fizyczną. W trakcie zajęć wychowankowie poznają podstawowe wiadomości na temat różnego rodzaju treningu siłowego. Zdobywają umiejętności jak wykonywać prawidłowo ćwiczenia na poszczególne partie mięśni ciała. Uczą się asekuracji i bezpiecznego treningu. W ramach zajęć chłopcy zdobywają również wiedzę odnośnie zdrowego trybu życia i racjonalnego odżywiania się. Pod wpływem ćwiczeń na siłowni, wychowankowie nauczą się w sposób pozytywny i akceptowany społecznie rozładowywać emocje pod kontrolą profesjonalnego trenera. Zajęcia z treningu siłowego odbywają się w budynku Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie, pod czujnym okiem pana Klaudiusza Lasoty - wykwalifikowanego instruktora rekreacji ruchowej - fitness i ćwiczeń siłowych.

Przygotowała: B. Ziobro