IMG 20181024 105537

W miesiącu październiku koło wolontariat "Silni sercem" zrealizowało dwa wyjazdy: jeden do DPS Rudki, drugi natomiast do ŚDSS w Chmielniku. W wyjazdach tych uczestniczyło 8 wychowanków w łącznej liczbie 7 godzin.

Pierwszy wyjazd odbył się 5 października 2018 r. do Domu Pomocy Społecznej w Rudkach. Wzięło w nim udział 5 wychowanków: Dominik K., Jakub K., Jakub M., Wojciech B., Eryk P. Naszym zamierzeniem była pomoc przy pracach porządkowych. Dzięki temu, że trafiliśmy na bardzo ładną pogodę udało się wszystko zrealizować. Nasi wychowankowie wraz z mieszkańcami DPS-u sprzątali teren wokół budynku. Zbierali spady jabłek oraz grabili jesienne liście. Pracy było bardzo dużo, a czas płynął bardzo szybko. Dlatego nasi chłopcy zdyscyplinowali się i zadanie wykonane na ten dzień zrealizowali na piątkę z plusem. Wystarczyło im jeszcze czasu na rozmowy z mieszkańcami. Cała nasza piątka odwiedziła mieszkańców DPS-u, w tym oczywiście swoją ulubioną pensjonariuszkę panią Henię, która zawsze czeka na przyjazdy wychowanków z PMOW.

Drugi wyjazd odbył się 24 października 2018 r. do Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Chmielniku z siedzibą w Zreczach Dużych. Uczestniczyło w nim 3 wychowanków:
Kacper R., Michał A., Eryk P. Chłopcy po raz pierwszy odwiedzili ten DPS, gdyż w ubiegłym roku jeździli tylko do Rudek. Początkowo byli trochę nieśmiali, ale serdeczność i otwartość zarówno pensjonariuszy jak i pracowników sprawiła, że szybko odnaleźli się w nowym miejscu. Wspólnie z mieszkańcami uczestniczyli w zajęciach sportowych takich jak: gra w ping-ponga, w piłkarzyki, w piłkę nożną na sali. Jeden z naszych wychowanków zaprezentował nawet swoje umiejętności muzyczne grając na instrumentach klawiszowych. W międzyczasie chłopcy pomagali nakrywając do śniadania i obiadu. W ramach podziękowań zostaliśmy poczęstowani pyszną drożdżówką.

Kolejne wyjazdy naszych wolontariuszy odbędą się już w listopadzie.

Przygotowała: S. Grabda-Oszczypała