Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181024 105537

W miesiącu październiku koło wolontariat "Silni sercem" zrealizowało dwa wyjazdy: jeden do DPS Rudki, drugi natomiast do ŚDSS w Chmielniku. W wyjazdach tych uczestniczyło 8 wychowanków w łącznej liczbie 7 godzin.

Pierwszy wyjazd odbył się 5 października 2018 r. do Domu Pomocy Społecznej w Rudkach. Wzięło w nim udział 5 wychowanków: Dominik K., Jakub K., Jakub M., Wojciech B., Eryk P. Naszym zamierzeniem była pomoc przy pracach porządkowych. Dzięki temu, że trafiliśmy na bardzo ładną pogodę udało się wszystko zrealizować. Nasi wychowankowie wraz z mieszkańcami DPS-u sprzątali teren wokół budynku. Zbierali spady jabłek oraz grabili jesienne liście. Pracy było bardzo dużo, a czas płynął bardzo szybko. Dlatego nasi chłopcy zdyscyplinowali się i zadanie wykonane na ten dzień zrealizowali na piątkę z plusem. Wystarczyło im jeszcze czasu na rozmowy z mieszkańcami. Cała nasza piątka odwiedziła mieszkańców DPS-u, w tym oczywiście swoją ulubioną pensjonariuszkę panią Henię, która zawsze czeka na przyjazdy wychowanków z PMOW.


Drugi wyjazd odbył się 24 października 2018 r. do Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Chmielniku z siedzibą w Zreczach Dużych. Uczestniczyło w nim 3 wychowanków:
Kacper R., Michał A., Eryk P. Chłopcy po raz pierwszy odwiedzili ten DPS, gdyż w ubiegłym roku jeździli tylko do Rudek. Początkowo byli trochę nieśmiali, ale serdeczność i otwartość zarówno pensjonariuszy jak i pracowników sprawiła, że szybko odnaleźli się w nowym miejscu. Wspólnie z mieszkańcami uczestniczyli w zajęciach sportowych takich jak: gra w ping-ponga, w piłkarzyki, w piłkę nożną na sali. Jeden z naszych wychowanków zaprezentował nawet swoje umiejętności muzyczne grając na instrumentach klawiszowych. W międzyczasie chłopcy pomagali nakrywając do śniadania i obiadu. W ramach podziękowań zostaliśmy poczęstowani pyszną drożdżówką.

Kolejne wyjazdy naszych wolontariuszy odbędą się już w listopadzie.

 


 Przygotowała: S. Grabda-Oszczypała

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania