Photo1695

1 listopada to dzień szczególny wspomnienia naszych bliskich, którzy już odeszli. To również dzień pamięci o bohaterach wojennych i ludziach szczególnie ważnych dla historii naszego regionu. Dlatego nie lekceważąc tych miejsc pamięci tak ważnych dla lokalnej społeczności wychowankowie: Kamil B., Rafał K., Krzysztof W., wspólnie z wychowawcą w dniu 22.10.2018r. po raz kolejny udali się do prac porządkowych przy pomnikach w Korzennie i Rakówce, które są pod naszą stałą opieką. Nasze prace rozpoczęliśmy od pomnika – Krzyż Męczeństwa w Rakówce upamiętniający partyzantów walczących z okupantem w czasie II wojny światowej. Prace przy pomniku polegały na sprzątnięciu wypalonych zniczy, wyczyszczeniu pomnika, usunięciu chwastów, oraz zgrabieniu liści. Następnie udaliśmy się do Korzenna, gdzie znajduje się pomnik poświęcony pamięci poległych żołnierzy i partyzantów. Prace objęły usunięcie chwastów, wyczyszczenie pomnika, wygrabienie liści. Wymieniona też została flaga biało – czerwona przekazana nam przez Właściciela Domu Opieki Społecznej na którym to terenie znajduje się pomnik. W każdym z tych miejsc oddaliśmy hołd poległym oraz zapaliliśmy znicz.

Przygotowała: B. Rejnowicz