Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

Photo1695

1 listopada to dzień szczególny wspomnienia naszych bliskich, którzy już odeszli. To również dzień pamięci o bohaterach wojennych i ludziach szczególnie ważnych dla historii naszego regionu. Dlatego nie lekceważąc tych miejsc pamięci tak ważnych dla lokalnej społeczności wychowankowie: Kamil B., Rafał K., Krzysztof W., wspólnie z wychowawcą w dniu 22.10.2018r. po raz kolejny udali się do prac porządkowych przy pomnikach w Korzennie i Rakówce, które są pod naszą stałą opieką. Nasze prace rozpoczęliśmy od pomnika – Krzyż Męczeństwa w Rakówce upamiętniający partyzantów walczących z okupantem w czasie II wojny światowej. Prace przy pomniku polegały na sprzątnięciu wypalonych zniczy, wyczyszczeniu pomnika, usunięciu chwastów, oraz zgrabieniu liści. Następnie udaliśmy się do Korzenna, gdzie znajduje się pomnik poświęcony pamięci poległych żołnierzy i partyzantów. Prace objęły usunięcie chwastów, wyczyszczenie pomnika, wygrabienie liści. Wymieniona też została flaga biało – czerwona przekazana nam przez Właściciela Domu Opieki Społecznej na którym to terenie znajduje się pomnik. W każdym z tych miejsc oddaliśmy hołd poległym oraz zapaliliśmy znicz.

 


 Przygotowała: B. Rejnowicz

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania