Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181012 102058

W piątek 12 października 2018r. w naszym Ośrodku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość, w której uczestniczyli: Dyrektor i kierownictwo Ośrodka, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, a także wszyscy wychowankowie rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu flagowego, w skład którego weszli: Dominik, Jakub oraz Kacper. Po odśpiewaniu Hymnu Rzeczpospolitej Polskiej głos zabrał Pan Dyrektor, który złożył wszystkim pracownikom serdeczne życzenia i podziękowania trud i zaangażowanie, które na co dzień wkładają w swoją pracę. Po części oficjalnej uczestnicy zostali zapoznani z krótką historią Dnia Edukacji Narodowej przedstawioną przez Jakuba, natomiast wychowankowie: Dawid, Krzysztof, Kacper, Jakub, Kamil, Rafał i Dawid zaprezentowali montaż słowny pt. „Nasz raj”, w którym humorystycznie opowiedzieli jak wygląda ich tydzień w szkole. Następnie został zaprezentowany skecz kabaretowy pt. „Rada pedagogiczna” przygotowany przez wychowanków: Michała, Sławomira i Jakuba. Głośny śmiech widowni i gromkie brawa świadczyły o tym, że występ bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie akademii byli wychowawcy: Katarzyna Bednarczyk i Łukasz Dziopa.

 


 Przygotowałi: K. Bednarczyk, Ł. Dziopa

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania