logo nordic walking

W dniu 11 października w ramach Dobrych Praktyk we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Zawichoście odbył się Integracyjny Marsz Nordic walking prowadzony przez instruktorów nordic walking Piotra Statucha oraz Elżbietę Dąbrowską. Zajęcia poprzedzone były instruktażem dotyczącym prawidłowego chodu nordic walking. Po krótkiej rozgrzewce dwie grupy wychowanków z MOW w Zawichoście oraz z PMOW w Rembowie pod opieką instruktorów i wychowawcy Barbary Ziobro wyruszyły zaplanowanym szlakiem nordic walking, który w niedalekiej przyszłości zostanie oznakowany i będzie służył zarówno wychowankom jak i mieszkańcom lokalnej społeczności oraz turystom. Podczas marszu wymienialiśmy się spostrzeżeniami dotyczącymi wpływu marszy nordic walking na zdrowie i życie człowieka. Wychowankowie dobrze bawili się we wspólnym towarzystwie, śmiali się i żartowali. Liczymy na dalszą współpracę, zwłaszcza w zakresie promocji zdrowego stylu życia wśród dorastającej młodzieży.

Przygotowała: E. Dąbrowska